Doping hafıza vs dershane mi?

Ortalama bir fen lisesine benziyor. 4,59 yüzdelik dilimle alıyormuş. Dershaneye yazılayım diyorsan onlar seni yönlendirir zaten. Ama yakın vakitte planın yoksa ve illa bir şeyler yapayım diyorsan git paragraf ve TYT matematikle geometri kitabı al, çözmeye başla. İlerisi için ihtiyacın olacak. Kendine hedef belirle. Mesela haftada TYT ve geometri kitabından birer konu bitirmek gibi. Çalışmak istediğin süreye göre kendin belirleyebilirsin onu. Bir de yatmadan önce 1 saat kitap okuma niyetine paragraf çözebilirsin. Hatta paragrafı her zaman çözebilirsin.

Ortalama bir fen lisesine benziyor. 4, 59 yüzdelik dilimle alıyormuş. Dershaneye yazılayım diyorsan onlar seni yönlendirir zaten. Ama yakın vakitte planın yoksa ve illa bir şeyler yapayım diyorsan git paragraf ve TYT matematikle geometri kitabı al, çözmeye başla. İlerisi için ihtiyacın olacak. Kendine hedef belirle. Mesela haftada TYT ve geometri kitabından birer konu bitirmek gibi. Çalışmak istediğin süreye göre kendin belirleyebilirsin onu. Bir de yatmadan önce 1 saat kitap okuma niyetine paragraf çözebilirsin. Hatta paragraf ı her zaman çözebilirsin.

Tavsiyeniz için çok teşekkür ederim fikir sahibi olmam da yardımcı oldunuz. Yardımcı olan herkese teşekkürler iyi geceler.

Ben biraz daha ayrıntılı bahsedeyim her şeyden içimde kaldı. Ben 9, 10 ve 11. Sınıfta yattım. Yaklaşık Temmuz'un başında başladım. 11. sınıfta yine biraz çalıştım denebilir aslında. Şimdi şöyle bir durum var, gittiğin okula bakınca kapasiten hakkında bir fikrim oluşuyor. Sana şöyle diyeyim, senin gibi biri yazın TYT kimya ve fiziğini ortalama bir tempoyla 1 ayda çok rahat bitirebilir. Tıkır tıkır gidersin bir şey yok kimya fizikte. Zaten kafana az çok yerleşmiş pratik kavramlar, formüller falan. Açıkçası bende öyle oldu. Ama biyoloji baya ezber. Ben daha biyolojiye hiç bakmadım çünkü vaktim olmadı (Biraz da üşengecim, hiç giresim yok oraya :D). 9 ve 10. sınıfta tüm sınıf son akşam çalışırdık ve baya iyi yapardık sınavdan. Bi ara böyle birkaç günü biyolojiye ayırıp deli gibi konu çalışsak ertesi gün yazılı varmış gibi garanti diyorum yeter (Ciddiyim şaka değil.). Deneme çöze çöze zaten yerleşir, soru çözmeye bile gerek yok diye düşünüyorum. Türkçe kısmında paragraf çözmek lazım bol bol, çünkü yetişmiyor. 2 denemeye girdim, ikisinde de beni türkçe batırdı. Sosyal ise coğrafya hariç full yorum oluyor. Coğrafya için de biyoloji için dediğimi uygulamayı düşünüyorum. Sırf birkaç soru için coğrafya soru bankası almak saçma geliyor. TYT matematiği için düzenli çalışmayla dediğim gibi alış biraz. Zaten unutmadın korkma. Unuttuğun birşey varsa da git hocalara geldikten aç bak. AYT kısmına girmiyorum, o iş 11 ve 12'de yeterince çalışmanla bitiyor zaten. Pek bir espirisi yok AYT'nin. TYT için hazırlığını yapıp denemelerle daha üste taşıya taşıya hazırlanacaksın özetle.

11. Sınıfı kendin halledersin, öyle dershaneye ihtiyacın olmaz. Kaynak kitaplar ile seneyi kapatır, 12. sınıf olunca da dershaneye yazılırsın. Ben öyle yaptım ve şu an devam ediyorum.

Doping Hafıza gibi kurumlar, dershane ile bile yarışamazlar. Her türlü dershane diyorum.

11. Sınıfı kendin halledersin, öyle dershaneye ihtiyacın olmaz. Kaynak kitaplar ile seneyi apatır, 12. sınıf olunca da dershaneye yazılırsın. Ben öyle yaptım ve şu an devam ediyorum.

Doping Hafıza gibi kurumlar, dershane ile bile yarışamazlar. Her türlü dershane diyorum.
Kesinlikle katılıyorum. 11. sınıfta gerek yok dershaneye falan aslında. Ama maksad ortamı görsün diye istiyosa gidebilir. Alışır.

Geri
Yukarı