Dost dediklerim aslında sadece dost dediklerimmiş

Öncelikle birazcık uzun yazacağım, kusura bakmayın.

2 gün önce Discord'tan GTA 5 roleplay (FiveM) için bir çete buldum, 4-5 kişilerdi dost dediğimi alıp girdim. Dost dediğim 5 yıldır tanıyorum hele 1 yıldır çok samimiyim, ben onun o benim evime gece 12 de gelip 3'e kadar kalıyor düşünün. FiveM GTA 5 RP sunucusuna girdik. Bir çocuk vardı onla takılmaya başladı. Takıldı takıldı beni takmıyordu adeta. Oyun içinde beraber takılalım falan diyordum. Ama umurunda değildi. 2-3 gün sonra çete olarak sunucudan çıkarıldık. Başımızdaki adam fazla artistlik yaptı, ve doğal olarak sunucudan atıldık. Sonra o çete bana haber vermeden bir sunucu açtı kendileri karşılıyor. Aylık 400 TL falan. (Zaten FiveM ile uğraşanlar bilir) 2-3 ay önce biz onla böyle bir olay yapıcaktık ama nasip olmadı. O çeteyle açtı. Kendileri mekanik, doktor, polis, FBI falan oldu bana daha yetki verilmedi Discord'tan. Hepsinde banlama sunucuyu silmeye kadar yetki vardı. (Diyebilirsiniz tabii verecek 1 kuruş para vermedin. Doğru. Ama 1 kuruş para vermeyip 2 günlük tanıdığı arkadaşlarını en son yetkili yapmıştı. Beni sadece üye. Tabii kırıldım. Sandım ki onlarda para verdi ama vermemiş :D baya komiğime gitti. Her neyse sonra dedim ki bana bir mekanik aç (araba modifiyeci) oda hayır olmaz dedi. Ama 1 kuruş vermemiş adama açtı biliyorsunuzdur. Ya da bilmiyorsunuz ama bu GTA 5 roleplay de mekanik falan açmak 150 TL'den başlıyor ona beleşe açmış. D bunlarda sıkıntı yok ne soruyor ne de yazıyor. Dost dediğim insan 2 günlük insanlarla takılıyor. Birazdan server açılacak onlarla girecek. Benim o arkadaşa 200 TL borcum var onu ödeyip bu arkadaşlığa ara vermeyi düşünüyorum. Fazlamı alınıyorum yoksa yapmalı mıyım? Tek arkadaşım oydu adam gibi.
Hocam siz GTA 5 RP'den bile nem kapacaksanız hiç dostluk işine girmeyin. Gündüz güle oynaya takıldığım arkadaşın yetkili olduğu TS3'lerini bastık akşam. TS3 ortamını bilen bilir :D. Küstük mü? Tabi ki hayır.

Çöp FiveM kitlesinden beklenebilecek hareketler. Ne bekliyordunuz ki? IC olarak yapılan şeylere gerçek para ödemek de ne bileyim... Bayağı kazık atılmış. Ayda 400 TL sunucu masrafı ödemek de cabası.

Neden böyle bir ortamda oynadığını anlayamadım. Yaptığınız şey roleplay bile değil, üstüne para harcıyorsunuz.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı