Dosya açmadan zararlı yazılım bulaşır mı?

ALbedo xd

Femtopat
Daha fazla  
Moderasyon Notu: Bu konu başka bir konudaki mesajdan taşınarak oluşturulmuştur.
O dosyayı açmadan içinde olup olmadığını ancak taratarak bulabilirsin.

Ben bir dosya indirdim. VirusTotal'e sürükledim. İner inmez açmadım. İçinde trojan tespit etti. Sonra hemen sildim. Virüs taraması falan yaptım. Dosyayı açmasam da bulaşıyor mu?

Ben bir dosya indirdim. VirusTotal'e sürükledim. İner inmez açmadım. İçinde trojan tespit etti. Sonra hemen sildim. Virüs taraması falan yaptım. Dosyayı açmasam da bulaşıyor mu?
Eğer açmadıysanız, çalıştırmadıysanız bulaşamaz. Virüs taramasını Kaspersky ile yapmanızı öneririm ayriyetten.

Eğer açmadıysanız, çalıştırmadıysanız bulaşamaz. Virüs taramasını Kaspersky ile yapmanızı öneririm ayriyetten.
Bi rar dosyası yani iner inmez son indirdin şeyler web tarayıcısında altta gözüküyor ya , iner inmez ordan virüs totale sürükledim sonra direk sildim . Bİlgisayarda Depolama kendi kendine artıp bazende kendi kendine azalıyor bu yüzden şüpheleniyorum . Virüs taraması yapıcam garanti olsun diye Windows defender yeterlimi ? Kaspentersky ve malwarebyts ın ikisinide indirmemmi gerekiyor ?

@ALbedo xd Kaspersky ve Malwarebytes ile tam tarama yapmanızı öneriyorum hocam.

Malwarebytes'in Premium'lu olması zorunlu mu? Free versiyonuda olur mu?
Ve tarama sonucunda trojan çıkarsa Format zorunlumu nasıl silebilirim ?
kasperskyın düzgün Çalışması için McAfee Site advisiorun silinmesi gerekiyormuş kurulumu silmeyip yaparsam bi sorun çıkarmı ?

@ALbedo xd
Hocam ücretsiz denemesini kullanabilirsiniz. Tarama sonucunda trojan çıkarsa karantinaya alıp siliniz. McAfee'yi silmenizi öneriyorum Kaspersky ile çakışabilir. Ayriyeten kurulumda bilgisayar kapanmasın, uyku modu gibi şeylere girmesin.

@ALbedo xd
Hocam ücretsiz denemesini kullanabilirsiniz. Tarama sonucunda trojan çıkarsa karantinaya alıp siliniz. McAfee'yi silmenizi öneriyorum Kaspersky ile çakışabilir. Ayriyeten kurulumda bilgisayar kapanmasın, uyku modu gibi şeylere girmesin.

Karantinaya alıp siliniz derken format atmadan çözüm olamicağınımı kastediyorsun?

Yeni konular

Geri
Yukarı