Çözüldü Dosya Gezgini'ni kişiselleştirmek mümkün mü?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ImLodos

Picopat
Daha fazla  
Windows 10 Dosya Gezgini'nden çok sıkıldım özellikle arayüzü beni çok rahatsız ediyor, Windows 11 gibi yapmak istiyorum ne yapmalıyım?

Verdiğim linkten indirip tekrar dener misiniz?

Tekrar denedim ama olmadı sadece explorerpatcherın özellikler diye bir programı indirilmiş.

1711985051581.png

Hocam bir tema bulun,sonra
Dosyayı "%appdata%\Microsoft\Windows\Themes" klasörüne kopyalayın.

3. "Başlat" menüsünü açın ve "Ayarlar"a gidin.

4. "Kişiselleştirme"ye ve ardından "Temalar"a tıklayın.

5. "Masaüstü Teması Ayarları" bölümünde "Gelişmiş Ayarlar"a tıklayın.

6. "Dosya Gezgini" sekmesine tıklayın.

7. "Başlat Menüsü ve Görev Çubuğu Renkleri" altındaki "Klasör arka plan rengi" seçeneğini seçin.

8. "Seç" düğmesine tıklayın ve kopyaladığınız PNG dosyasını seçin.

9. "Tamam" düğmesine tıklayın.

10. Dosya Gezgini'ni yeniden başlatın.

Dosya Gezgini'ni yeniden başlattıktan sonra, arayüzün PNG dosyasında kullandığınız görüntüye göre değiştiğini göreceksiniz.

Notlar:

• "%appdata%" klasörü, Windows'un kullanıcı profil klasöründeki gizli bir klasördür. Bu klasöre erişmek için, Dosya Gezgini'nde adres çubuğuna "%appdata%" yazın ve Enter'a basın.
  • PNG dosyasını "Klasör arka plan rengi" seçeneğiyle seçmek, Dosya Gezgini'nin tüm pencerelerinde arka plan rengini değiştirir. Belirli bir klasör için arka plan rengini değiştirmek istiyorsanız, o klasörün özelliklerini açın ve "Özelleştir" sekmesinde "Klasör arka plan rengi" seçeneğini kullanın.

Hocam bir tema bulun, sonra.
dosyayı "%appdata%\Microsoft\Windows\Themes" klasörüne kopyalayın.

3. "başlat" menüsünü açın ve "ayarlar"a gidin.

4. "kişiselleştirme"ye ve ardından "temalar"a tıklayın.

5. "masaüstü teması ayarları" bölümünde "gelişmiş ayarlar"a tıklayın.

6. "Dosya Gezgini" sekmesine tıklayın.

7. "başlat menüsü ve görev çubuğu renkleri" altındaki "klasör arka plan rengi" seçeneğini seçin.

8. "seç" düğmesine tıklayın ve kopyaladığınız PNG dosyasını seçin.

9. "tamam" düğmesine tıklayın.

10. Dosya Gezgini'ni yeniden başlatın.

Dosya Gezgini'ni yeniden başlattıktan sonra, arayüzün PNG dosyasında kullandığınız görüntüye göre değiştiğini göreceksiniz.

Notlar:

• "%appdata%" klasörü, Windows'un kullanıcı profil klasöründeki gizli bir klasördür. bu klasöre erişmek için, Dosya Gezgini'nde adres çubuğuna "%appdata%" yazın ve Enter'a basın.
  • PNG dosyasını "klasör arka plan rengi" seçeneğiyle seçmek, Dosya Gezgini'nin tüm pencerelerinde arka plan rengini değiştirir. belirli bir klasör için arka plan rengini değiştirmek istiyorsanız, o klasörün özelliklerini açın ve "özelleştir" sekmesinde "klasör arka plan rengi" seçeneğini kullanın.

Hocam sizi çok yordum biliyorum ama son bir sorum daha var temaları nereden bulacağım?

Yeni konular

Geri
Yukarı