Çözüldü Windows'ta Dosya Gezgini'ni kapatınca siyah ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

EzWortex

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Ben bir konuda okumuştum. Bilgisayarda 2 tane Dosya Gezgini vardı ve biri bayağı RAM yiyordu. Bir kullanıcı ben fazla RAM yiyeni kapatıyorum yazmıştı, ben de kapattım ve bilgisayar bir anda siyah ekran verdi. Bilgisayara bir şey olur mu bir daha açsam? Cevap verirseniz sevinirim :(

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Evet, bu tarz durumlarda, reset atarsan veya görev yöneticisi>yeni görev başlat kısmından explorer.exe yazıp açarsan düzelir. Korkulacak bir şey yok.

Unutmadan, ekran kararmış şekilde kalsa bile, CTRL+Alt+Del yaptığında oturum kısmı açılacaktır, orada Görev Yöneticisi'nden başlatabilirsin tekrar.
O hata değil dostum. Dosya Gezgini açık durması gereken bir uygulamadır. Onu kapatma. Tüm dosyalar arasında geçiş yapmanı vs. sağlayan uygulama kısaca. Onu kapatınca bizde de aynısı oluyor. PC'yi her kapatıp açtığında o otomatik açılacaktır. Kısaca onu kapatırsan kullanamazsın bilgisayarı.

O hata değil dostum. Dosya Gezgini açık durması gereken bir uygulamadır. Onu kapatma. Tüm dosyalar arasında geçiş yapmanı vs. sağlayan uygulama kısaca. Onu kapatınca bizde de aynısı oluyor. PC'yi her kapatıp açtığında o otomatik açılacaktır. Kısaca onu kapatırsan kullanamazsın bilgisayarı.

Yani şu an açsam açılır değil mi?

Evet, bu tarz durumlarda, reset atarsan veya görev yöneticisi>yeni görev başlat kısmından explorer.exe yazıp açarsan düzelir. Korkulacak bir şey yok.

Unutmadan, ekran kararmış şekilde kalsa bile, CTRL+Alt+Del yaptığında oturum kısmı açılacaktır, orada Görev Yöneticisi'nden başlatabilirsin tekrar.

Çözüm

Geri
Yukarı