Dosya indirirken upload hızı mı download hızı mı kullanılır?

Lee Van Cleef

Kilopat
Daha fazla  
Bu değerlere sahibim. İnternetten, Steam'den dosya indirirken download mı yoksa upload mı etkili oluyor? Download etkili oluyorsa Steam indirmemi nasıl arttırabilirim? Gece denedim ama değişim olmadı.
-Steam'de ortalama 0.4 MBS ile indiriyorum.

413035

Son düzenleyen: Moderatör:
Download etkili olur. İndirme hızını artırmak için ise internet sağlayıcınızla iletişim kurun.

Dediğim gibi 3 MBPS geliyor ama steam indirmesi 0.4 MBPS. 1 veya 2 MBPS gibi değere çıkarma şansım var mı ?
Mbps ve MBps farklı şeyler dostum. Ben de karıştırıyorum ama galiba MBps, saniyede indirilen MB miktarı iken; Mbps saniyede indirilen megabit ( 8 Megabit = 1 Megabyte) miktarı olması lazım. Yanlış olabilir, doğruysa beğenir arkadaşlar zaten.

1 veya 2 Mbps gibi değere çıkarma şansım var mı ?
Sistemde farklı kaynaklarında kullandığını unutmayın. Temiz önyükleme yapıp Wifi'yi modemden kapatıp ethernet ile bağlayıp tam hızı kullanabilirsiniz.
Hala düşük ise servis sağlayıcını arayıp hız düşüklüğünü bildirin.

Sistemde farklı kaynaklarında kullandığını unutmayın. Temiz önyükleme yapıp Wifi'yi modemden kapatıp ethernet ile bağlayıp tam hızı kullanabilirsiniz.
Hala düşük ise servis sağlayıcını arayıp hız düşüklüğünü bildirin.
Ethernet kablo ile olan bağlantı değil mi? Eğer öyle ise yatmadan önce kapatayım sabah tekrar açarım.

Yeni konular

Geri
Yukarı