Dosya kalıntıları nasıl temizlenir?

Eğer bir program kaldırmadan önce Revo Uninstaller Freeware kullanırsanız, kaldırdığınız program kaldırıldıktan sonra size kalıntı dosyalarını ve artık kayıt defteri girdilerini temizlemeniz için seçenek sunacaktır. Eğer açık kaynak kodlu ve gelişmiş bir kaldırma aracını kullanmak isterseniz Bulk Crap Uninstaller kullanabilirsiniz. Bu iki program da ücretsizdir.
Eğer gereksiz dosya temizliği yapmak istiyorsanız Wise Disk Cleaner veya BleachBit kullanabilirsiniz.

IObit Uninstaller kullanabilirsiniz.
IObit tarafından geliştirilen ve sistemde gerekli olabilecek dosyaları silebilme potansiyeli olan bir programın önerilmesini doğru bulmuyorum. Boşu boşuna reklam yazılımı yiyeceğinize açık kaynak kodlu ve ücretsiz kaldırma araçları tercih edilmelidir.

IObit tarafından geliştirilen ve sistemde gerekli olabilecek dosyaları silebilme potansiyeli olan bir programın önerilmesini doğru bulmuyorum. Boşu boşuna reklam yazılımı yiyeceğinize açık kaynak kodlu ve ücretsiz kaldırma araçları tercih edilmelidir.
Her format attıktan sonra kurarım driver booster ve unistaller programlarını hiç böyle bir sorunla karşılaşmadım.

Eğer bir program kaldırmadan önce Revo Uninstaller Freeware kullanırsanız, kaldırdığınız program kaldırıldıktan sonra size kalıntı dosyalarını ve artık kayıt defteri girdilerini temizlemeniz için seçenek sunacaktır. Eğer açık kaynak kodlu ve gelişmiş bir kaldırma aracını kullanmak isterseniz Bulk Crap Uninstaller kullanabilirsiniz. Bu iki program da ücretsizdir.
Eğer gereksiz dosya temizliği yapmak istiyorsanız Wise Disk Cleaner veya BleachBit kullanabilirsiniz.

Teşekkürler dostum. Konu için emek veren herkese teşekkür ederim.

Her format attıktan sonra kurarım. Driver Booster ve Uninstaller programlarını hiç böyle bir sorunla karşılaşmadım.
Driver Booster hatalı olarak sürücü kurabiliyor. IObit Uninstaller ise bir sistem dosyasını silebilme potansiyeline sahiptir. Belki de bu sorun ileride yaşanacaktır.
Teşekkürler dostum. Konu için emek veren herkese teşekkür ederim.
Rica ederim, ne demek.

Revo Uninstaller Freeware kullanırsanız, kaldırdığınız program kaldırıldıktan sonra size kalıntı dosyalarını ve artık kayıt defteri girdilerini temizlemeniz için seçenek sunacaktır. Eğer açık kaynak kodlu ve gelişmiş bir kaldırma aracını kullanmak isterseniz Bulk Crap Uninstaller kullanabilirsiniz. Bu iki program da ücretsizdir.
Hocam siz hangisini tercih ediyorsunuz?

Geri
Yukarı