Dosya paylaşım sistemi diye bir şey var mı?

Aeklink

Hectopat
Makaleler
6
Yer
Antalya
Başlığa ne yazacağımı tam bilemedim.
İki kişiyiz. Farklı evlerde yaşıyoruz. Elimizde bir dosya var. Bu dosyaya her gün güncelleme yapıyoruz. Ve güncellenmiş halini görmek istiyoruz. Yani mesela ben güncelledim ve siteye koydum. Sonra o kişi dosyayı indirdi. Düzenledi ve tekrar siteye koydu. Böyle bir site var mı? Direkt birbirimize göndermek istemiyoruz.

Onedrive deneyin hocam. Ben şu an Belgeler klasörümü laptop + masaüstünde ortak kullanıyorum mesela. İkisinde birden yüklü oyunların kayıt dosyaları otomatik olarak ikisinde de güncel tutuluyor. Okula ait Officeve PDF dosyaları da aynı şekilde.
İndirdim. Klasör oluştu. İçine dosyayı attım. Şimdi ben başka bilgisayarda hesabıma giriş yapınca klasöre attıklarım gelecek mi?

İndirdim. Klasör oluştu. İçine dosyayı attım. Şimdi ben başka bilgisayarda hesabıma giriş yapınca klasöre attıklarım gelecek mi?
Evet, orada da bir OneDrive klasörü oluşacak, o klasörün içine ne atarsanız diğer bilgisayarda da görünecek. İndirmeme, çevrimiçi görüntüle, her zaman bu bilgisayarda tut şeklinde 3 ayarı var. İki bilgisayarda da "her zaman tut" ayarını seçerseniz, bilgisayarı açtığınızda otomatik güncellemesini yapıyor olması lazım. Veya programı açtığınızda günceller. Siz programda değişiklik yaptığınızda da otomatik olarak buluta yüklemesini başlatır.

Görev çubuğunda sağda (saat vs yazan yer) çıkan OneDrive simgesine tıklarsanız da indirme ve yükleme hızı, yüzdesi gibi bilgilere ulaşabilirsiniz.

Share it diye bir uygulama var onu kullanabilirsin. Bulut değil internet üzerinden gönderiyorsun.
Eki Görüntüle 950735
Sadece aynı ağa bağlanınca aktarım oluyor.
Evet, orada da bir OneDrive klasörü oluşacak, o klasörün içine ne atarsanız diğer bilgisayarda da görünecek. İndirmeme, çevrimiçi görüntüle, her zaman bu bilgisayarda tut şeklinde 3 ayarı var. İki bilgisayarda da "her zaman tut" ayarını seçerseniz, bilgisayarı açtığınızda otomatik güncellemesini yapıyor olması lazım. Veya programı açtığınızda günceller. Siz programda değişiklik yaptığınızda da otomatik olarak buluta yüklemesini başlatır.

Görev çubuğunda sağda (saat vs yazan yer) çıkan OneDrive simgesine tıklarsanız da indirme ve yükleme hızı, yüzdesi gibi bilgilere ulaşabilirsiniz.
OneDrive denedim. Aktaracağım cihazda da kendi hesabımı açmam gerekiyor. Bunu yapamam.
OverDrive işini biraz daha detaylı açıklar mısınız?

Sadece aynı ağa bağlanınca aktarım oluyor.

OneDrive denedim. Aktaracağım cihazda da kendi hesabımı açmam gerekiyor. Bunu yapamam.
OverDrive işini biraz daha detaylı açıklar mısınız?
Hocam iki cihazda birden açabileceğiniz yeni bir hesap oluşturabilirsiniz. Başka bir hesapla paylaşma var mı bilmiyorum (varmış, aşağı ekliyorum bilgisini). Hangi açıdan detay istiyorsunuz?

Dosya-Klasör Paylaşma. Bu şekilde diğer cihazı kullanan arkadaşınız da OneDrive yüklerse onun hesabıyla tek bir klasör veya belgeyi paylaşabilirsiniz:

Yeni konular

Geri
Yukarı