Dosya Paylaşımını Engelleme

Teknococuk2

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Windows 7 bilgisayarda bir klasörün bilgisayardan USB'ye veya telefon gibi başka bir cihaza kopyalanmasını nasıl engelleyebilir?
(Bunu yapmak için ayrı bir program yüklemek istemiyorum.)

Klasöre sağ tıklayıp özellikleri aç, izinler kısmından normal kullanıcıya ait olan okuma iznini reddete bas. Böylece o izne sahip olmayan kullanıcı grubu içerideki dosyayı okuyamayacağı için kopyalamaya da silme gibi işlemleri direkt olarak yapamaz hatta dizin içerisini bile görüntüleyemez.

Böylece o izne sahip olmayan kullanıcı grubu içerideki dosyayı okuyamayacağı için kopyalamaya da silme gibi işlemleri direkt olarak yapamaz hatta dizin içerisini bile görüntüleyemez.
Teşekkür ederim fakat birincisi dosyanın ve içerisindekilerin okunup çalıştırılmasını istiyorum sadece kopyalanmasını engellemek amacım.

İkincisi de dediğiniz gibi yaparsam az çok bilgisayardan anlayan biri izinleri değiştirerek eski haline getiremez mi?

Teşekkür ederim fakat birincisi dosyanın ve içerisindekilerin okunup çalıştırılmasını istiyorum sadece kopyalanmasını engellemek amacım.

İkincisi de dediğiniz gibi yaparsam az çok bilgisayardan anlayan biri izinleri değiştirerek eski haline getiremez mi?
Eğer kullanıcı denetimi hesabını açar ve başka bir yönetici hesap açıp şuan ki kullanıcıyı normal düzeye getirirsen değişiklik yapılmaya kalkıldığı sırada şifre isteyecek ve işten anlayan birisi bile olsa şifreyi bilmediği için hiçbir işlem yapamayacak.

Onun dışında okuma izninin olmaması Yürütme iznini bağlamaz, oradaki işiniz olan dosyaya kendi şahsi bir USB belleğinize kısayol atarsınız ve rahat rahat işlerinizi halledebilirsiniz.

Eğer kullanıcı denetimi hesabını açar ve başka bir yönetici hesap açıp şuan ki kullanıcıyı normal düzeye getirirsen değişiklik yapılmaya kalkıldığı sırada şifre isteyecek ve işten anlayan birisi bile olsa şifreyi bilmediği için hiçbir işlem yapamayacak.
Bilgisayarda ikinci bir hesaba gerek kalmadan ayarları değiştirmek için şifre oluşturmanın bir yolu var mı?

Bilgisayarda ikinci bir hesaba gerek kalmadan ayarları değiştirmek için şifre oluşturmanın bir yolu var mı?
Kullanıcı içinde kullanıcı oluşturmanın herhangi bir yolu yok hiçbir işkwtim siateminde. Ama Windows'un login ekranında otomatik istediğiniz kullanıcıya giriş yapmak için Tweak tarzı ayarlar mevcut.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı