Dosya uzantı değiştime

Yer
türkiye
Daha fazla  
Arkadaşlar bildiğimiz ve fotoğraftaki gibi bir metin belgesi oluşturursak .txt uzantısını değiştirip .vbs veya başka uzantılar yapabiliriz ya da .RAR'ı değiştirip başka uzantıda yababiliriz ama resimdeki o sarı dosyanın uzantısını değiştirebilir miyiz mesela .RAR yapabilir miyiz?
Gameloft'un eski bir oyunu olan 9mm isimli oyunun oyun sesini değiştirmeyi denedim ama olmadı belki bu dosyanın uzantısını değiştirebilirsem oyunun sesini de değiştirmiş olacağım.

Dosya Ekleri

• uzanti degistir.PNG
    uzanti degistir.PNG
    26,5 KB · Görüntüleme: 62
Arkadaşlar bildiğimiz ve fotoğraftaki gibi bir metin belgesi oluşturursak .txt uzantısını değiştirip .vbs veya başka uzantılar yapabiliriz ya da .RAR'ı değiştirip başka uzantıda yababiliriz ama resimdeki o sarı dosyanın uzantısını değiştirebilir miyiz mesela .RAR yapabilir miyiz?
Gameloft'un eski bir oyunu olan 9mm isimli oyunun oyun sesini değiştirmeyi denedim ama olmadı belki bu dosyanın uzantısını değiştirebilirsem oyunun sesini de

Nerdeki dosyayı değiştirmek istiyorsun detayli anlatır mısın?

Öyle bir şey yok sadece noktadan sonrası değiştirmen yetmez her bir dosya uzantısının belirli bir algoritması var ve o algoritmaya göre çevirmen gerekir. Docx i txt ye çevirdiğinde karma karışık çıkmasının sebebi budur.

Öyle bir şey yok sadece noktadan sonrası değiştirmen yetmez her bir dosya uzantısının belirli bir algoritması var ve o algoritmaya göre çevirmen gerekir. Docx i txt ye çevirdiğinde karmakarışık çıkmasının sebebi budur.

Demek istediğim o değildi mesela bir oyunun dosyası var .glza bunu başka uygulamalarla açarsınız ya da .glza yı silip .RAR yapar açarsınız.
Onu zaten biliyordum sadece klasorlerin uzantısı değişirmi diye merak ettim.

Nerdeki dosyayı değiştirmek istiyorsun detayli anlatır mısın?

Gameloft'un eski oyunu olan 9mm isimli oyunda ses değiştirme yapacaktım ama olmadı belki bu dosyanın uzantısını değiştirirsem olur.

Dediğim gibi oyunun sesini değiştirecektim .glza yı .RAR yaptım sorunsuz açıldı ama yerine yeni sesi attığımda arşiv bozuk hatası alıyordum bende klasörü değiştirebilir miyiz dedim ama olmuyormuş.

Gameloft'un eski oyunu olan 9mm isimli oyunda ses değiştirme yapacaktım ama olmadı belki bu dosyanın uzantısını değiştirirsem olur.
Mobil oyunlar için çeşitli araçlar var, oyuna uygun olanı araştırın, varsa dosyaları çıkarıp, değiştirip, tekrar paketleyebilirsiniz. Bu işler o kadar kolay değil, bazı istisnalar olabilir ancak çoğunlukla özel araç/program gerekmektedir.

Geri
Yukarı