Dosya yazmak ve silmek SSD ömrünü bitirir mi?

Arno4436

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar benim 2 adet SSD'im var birisi WD WD500G2B0A-00sm50 olarak gözüküyor görev yöneticisinde diğeri ise CT500MX500SSD1 olarak gözüküyor. Bugün bilgisayarı sıfırladım ve şu an oyun indireceğim ilk SSD'ye toplam 400 GB'lik oyun indiriyorum ikinciye ise 100 GB'lık bunların ömrü biter mi? Kısacası SSD'ye sürekli oyun indirip silme yaparsan ömrü biter mi ve SSD ömürleri ortalama kaç yıl? Çünkü bu 4. ya da 5. sıfırlamam ve sürekli çok fazla oyun indiriyorum ömürleri bitmez değil mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
SSD'lerin belli bir yazma ömrü oluyor. Kolay kolay bitiremezsiniz ama.
SSDLife programını indirip SSD'nizin durumunu kontrol edebilirsiniz.

SSD'lerin ömrü üretici tarafından yazılan toplam TB veya ürünün X yıl garantisi olarak belirtilir.

Öyle 2 oyun indirip sildiğinizde ömrü bitecek kadar narin diskler değiller. Ancak bu ömrünü bitirmese de yıpratmadığı anlamına gelmez. Zaten SSD'yi halihazırda kullanıyor olmanız bile onu belli bir derecede yıprattığından, çok da kafanıza takmayın.

SSD'lerin ortalama 500 TB yazma ömürleri vardır, hızlarını korumak adına. Her şey gibi onlar da kilometre eklendikçe yavaşlar, eskir. (500 TB kolay ulaşılır bir değer değil bu arada, içiniz rahat olsun.)

Yeni konular

Geri
Yukarı