USB'siz Linux dağıtımı kurulabilir mi?

Hocam Mars'ta survival falan yaşıyoruz desek hadi tamam olur gibi de. Yapmayın Allah aşkına bir USB'ye 5-10 TL veremeyen adamda bırak Linux kurmasın. Linux kurmazsa ölmez yani. O adamın Linux'den önce hayatla ilgili daha büyük sorunları vardır.
Ya, hocam. Yaşı küçük her arkadaşın ekonomik özgürlüğü ailesi tarafından verilmiş olmuyor. Çoğunlukla haftada 20 TL harçlık veren aileler var. Okul yokken asla harçlık vermeyen aileler var. Kendi öğrenciliğim buna bir örnek. Ortaokul ve lisede babam okul yoksa asla bana harçlık vermezdi. Çalışırdım harçlığım olsun diye. Herkeste çalışmak zorunda değil lise çağında.

Hayır. Linux'un duayla veya vahiy yolu ile inmesini beklemeyin.
Hayır. Linux'un duayla veya vahiy yolu ile inmesini beklemeyin.
Var, fakat yine de harici donanımlara ihtiyacınız var. Yani hiç harici bir şey kullanmadan yapamazsınız. Fakat deneyebileceğiniz bir iki bir şey önerebilirim fakat çalışacağına dair garanti veremem.

Eğer elinizde ikinci bir sistem mevcutsa Serva ile ağ üzerinden kurabilirsiniz. Bu kurulum kesinlikle çalışacaktır fakat ikinci bir bilgisayara ihtiyacınız var.

VMWare veya Virtual Box ile elinizde bulunan ikinci bir diskin bölümüne GNU/Linux kurulumu yapabilirsiniz. Daha sonrasında sistemi yeniden başlattığınızda işletim sistemi açılabilir fakat kesin açılır diyemem. Denemeniz gerek.
Böyle bir şey buldum çalışır mı bilmiyorum.
A101'den bir flash al içine at bitti.
Hocam gitsin bir USB alsın ne gerek var uğraşmaya :D Kardeşim git 4 GB'lık bir USB al, yeter sana o.
Hocam Mars'ta survival falan yaşıyoruz desek hadi tamam olur gibi de. Yapmayın Allah aşkına bir USB'ye 5-10 TL veremeyen adamda bırak Linux kurmasın. Linux kurmazsa ölmez yani. O adamın Linux'den önce hayatla ilgili daha büyük sorunları vardır.
Unetbootin ile yapabilirsin.
Harici HDD ile sorunu çözdüm yardımlarınız için teşekkürler.

Hali hazırda bir işletim sistemi kuruluysa GParted benzeri bir programla diskin bir kısmını bölüp boot,esp bayrakları ile işaretleyip o kısma ISO dosyasını yazdırıp sistemi oradan başlatsak olmaz mı acaba?

USB olmadan Linux dağıtımı kurmanın bir yolu var mı?
Kurulabilir ama "USB'siz" kurabilirsiniz, yine de bir distronun kurulu olmasına ya da başka diskte olmasına ihtiyaç var ya da başka diske yazmanız gerekir. Yoğurt yapmanın en basit yöntemi yoğurt olduğu gibi, linux distrosu kurmanın en basit yöntemi linux distrosu ile kurmak.

Sanal makineye kurabilirsiniz.
Satın almak istemiyor. Soruya cevap verin geçin. Böyle saçma cevap görmedim. Ayrıca 5-10 TL nerdeymiş o USB ben alayım onu ya. 16 GB USB 50 liraydı.

Yeni konular

Geri
Yukarı