Dosyalar silinmeden Windows 11'den 10'a dönme

Reckleburs

Hectopat
Arkadaşlar şöyle bir problemim var. Windows 11 beta çıktığında heyecanlanıp ilk yükleyenlerdenim. Ama 11 pişmanlık olduğu için 10'a dönmek istiyorum fakat dönersem bir sürü programım ve dosyalarımın silineceği söyleniyor. Bu yüzden ayarlar üzerinden dönemiyorum. Sizin bildiğiniz hiçbir programım veya oyunum silinmeden Windows 10'a dönme yöntemi var mıdır?

1693342138118.png

Dosya Ekleri

• 1693342116788.png
    1693342116788.png
    58,7 KB · Görüntüleme: 6
Ayrı bir disk bölümü oluşturup saklamak istediğin dosyaları oraya atabilirsin. Yalnız %appdata% klasöründeki uygulama dosyalarını da koymayı unutma yoksa Win 10'a geçtiğinde çoğu açılmaz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Öyle bir seçeneğiniz yok önemli dosyaları diski bölüm oraya atarsınız ve Windows 10'u asıl diske kurarsiniz. En fazla bu olur.
O zaman hızlıca bir soru daha soracağım. Şimdi benim için önemli dosyalarımı Windows'un yüklü olmadığı hard diskime attım. Şimdi formatlayıp Windows 10'u kuracağım. Sadece Windows'un yüklü olduğu SSD'deki her şey silinir değil mi?

O zaman hızlıca bir soru daha soracağım. Şimdi benim için önemli dosyalarımı Windows'un yüklü olmadığı hard diskime attım. Şimdi formatlayıp Windows 10'u kuracağım. Sadece Windows'un yüklü olduğu SSD'deki her şey silinir değil mi?

Evet yanlış tıklamaz iseniz SSD'yi seçerseniz sadece SSD'yi siler. Güvenemiyorum deriseniz eğer bulut depolama ya bakabilirsiniz. Mega, DropBox, Drive gibi.

Geri
Yukarı