Dosyalar silinmeden Windows nasıl sıfırlanır?

nikoisbackx

Hectopat
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Meslek
Web & Mobile Developer
Merhabalar. Bilgisayarımı sıfırlamak istiyorum ve yaklaşık 250GB kadar bir datam var. Bunları bir yere yedekleyip tekarar indirmem çok uzun sürücektir. Onun yerine 1TB diskimi 300GB olarak böldüm E diski olarak ve datalarımı oraya geçirdim. Şimdi ayarlardan her şeyi sıfırla yaparsam bu ayırmış olduğum diskteki dosyalar silinmeden sıfırlama işlemini gerçekleştirebilcek miyim? Bilgisi olan yardımcı olabilir mi lutfen.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar. Bilgisayarındaki önemli dataları seninde söylediğin gibi farklı bir diske kopyalayıp format esnasında disk biçimlendirme ekranına gelince C diskini biçimlendirip bilgisayarı sıfırlamak mümkün.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bütün dosyalarınızı D diskine atın, format atacağınız zaman C diskini biçimlendirip Windows'u C diskine kurun. Böylece hem dosyalarınız silinmemiş olur, hem de Windows'u kurmuş olursunuz. Ama benim size tavsiyem oyunları, programları yedeklemeyin. O tür şeyleri sıfır kurmak her zaman en iyisi. Fotoğraf, müzik, ödev işte o tür önemli dosyalarınızı yedekleyin sadece benim önerim.

Şimdi ayarlardan her şeyi sıfırla yaparsam bu ayırmış olduğum diskteki dosyalar silinmeden sıfırlama işlemini gerçekleştirebilcek miyim?
Evet. Zaten sıfırlama esnasında size soruyor. Tüm diskleri temizle demediğiniz sürece sorun yok.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı