Dosyaları Drive'ye yüklemek gereksiz mi?

The Tribal Chief

Hectopat
Makaleler
44
Merhaba,

Dosyaları buluta yüklemeyi düşündüm. En güvenli yer orası şahsen. Ün yapmış bir şirket olarak görüyorum. Aslında teknoloji devi. Ama bir de düşünüyorum ki; evde 2 tane USB bellek var. Sormak istedim. İkisi de 64 GB. Paylaşacağım veri yok desem yeridir. Ama kafama takıldı. Gereksiz mi sizce? Kioxia ve Kingston var. Ben de düşünüyorum gereksiz diye. Bir de yıllık 115 TL vereceğim (bir kereliğine). Kullanmadıktan sonra ne yazar? O da 200 GB.

Son düzenleyen: Moderatör:
Verilere her yerden ulaşma isteğiniz yoksa değmez. USB ile başlayıp elinize para geçince taşınabilir HDD alırsınız.

Ayrıca internet olmayan bir ortamda o verilere ulaşamazsınız bulutta. Kendiniz depolarsanız elektrik olması yeterli olur.

Ayrıca internet olmayan bir ortamda o verilere ulaşamazsınız bulutta.

Hocam internet olmayan bi' yer kaldı mı? Nadir bazı yerler vardır.

Verilere her yerden ulaşma isteğiniz yoksa değmez.

O zaman gereksiz. Drive'daki fotoğraf ve videolar USB bellekte. Tek yer kaplayan gelen mailler. Başka sıkıntı yok. Gıdım bile etmiyor mailin kapladığı.

O zaman para vermeye gerek yok. Onu anladım.

Bakıyorum da önemli bir şeyim yok. 2 tane USB var. Fotoğraf ve birkaç belge var durması gereken. Mesela bir yazıyı çıkartmak için USB ile yapıyorum.

Para harcamaya gerek yok. 200 GB alanı dolduramam ben. Boşuna para verdiğimle kalacağım.

Geri
Yukarı