Dosyaları Şifreleyip Uzantılarını Encrypted Yapan Virüs

Kaan Arslan

Kilopat
Yer
Çankaya, Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bir arkadaşım Mail olarak aldığı TTNet Borç Bildirgesi isimli ileti yüzünden bilgisayarına virüs bulaştırmış. Ne kadar dosya varsa hepsi Encrypt edilmiş. Sistem Geri Yükleme işe yaramamış. Keza Combofix ve Kaspersky tarzı güvenlik programları da öyle. Virüsü silmiş olsak dahi dosyalar farklı bir algoritmayla şifrelendi uyarısı alıyoruz. @Recep Baltaş

İnşallah yardımı alabilirsin, çok uzmanca yazılmış bir virüs olsa gerek. Formata lüzum kalmaz İnşallah, geçmiş olsun.

Volume Shadow Copy aracı ile belgeleri eski kopyası varsa bakın. Ama geçtiğimiz günlerde eniştemin başına geldi ve dosyaları kurtaramadım. FBI'ın şifreleri ele geçirmesini bekleyeceğiz. İsterseniz Bilişim Şube'ye şikayette bulunan ama umursayacaklarını hiç mi hiç sanmıyorum.

Program: ShadowExplorer.com - About

Volume Shadow Copy aracı ile belgeleri eski kopyası varsa bakın. Ama geçtiğimiz günlerde eniştemin başına geldi ve dosyaları kurtaramadım. FBI'ın şifreleri ele geçirmesini bekleyeceğiz. İsterseniz Bilişim Şube'ye şikayette bulunan ama umursayacaklarını hiç mi hiç sanmıyorum.

Program: ShadowExplorer.com - About
Bilişim, ülkemizde sadece adını satıyor zaten. Oyun hesabı çalındığında gidip o elin firmasına dahi sözünü geçirecek güce ulaşamadı ülkemiz henüz ne yazık ki.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı