Çözüldü Virüs yüzünden Encrypted formatlı dosyalar nasıl çözülür?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

SemihUluca

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Kütahya
Daha fazla  
Meslek
Bilgi İşlem
@Murat5038 Keşke danışsaymışım. :) Yapacak bir şey yok artık. Ama tavsiyeniz her zaman aklımda bulunacak. :) Teşekkür ediyorum bilgilendirme için Murat Bey.

@Murat5038 @Recep Baltaş Bir bilgisayarımız daha bu fidye yazılımının kurbanı oldu. Rescue ile tarama yapıp yazılımı etkisiz hale getirdim. Buraya kadar bir sıkıntı yok. Asıl sıkıntı şuanda resimler, office dosyaları gibi şeyler hala şifreli olarak duruyor. Geri yükleme noktalarına kadar silinmiş bulunmakta. Şimdi hocalarım bu dosyaları nasıl eski haline getiririz. Yapmadığım araştırma kalmadı. Bulduklarımı denedim. Yinede bir sonuca ulaşamadım. Yardımcı olursanız sevinirim. Kullanıcının giden dosyaları açıkçası kendi hatası olduğundan bana dokunur yanı yok. Ama ben bu olayı onur meselesi yaptım bir şekilde çözmem lazım. Dosyaların uzantıları encrypted hepsi.

Son düzenleyen: Moderatör:
http://tmp.emsisoft.com/fw/decrypt_cryptodefense.zip
DCRYPT... olan exe'yi açarsın rardan çıkartınca. Yönetici olarak çalıştırmayı unutma. Sonra hangi disk lazımsa onları seçip işleme başla.

gdfgdfgdf.jpg

Decryp. olanları da deneyebilirsin. Ancak virüsün tipi ne idi ona göre seç dene.
Utilities

Çok teşekkür ediyorum hocam. Deneyip sonuçları buradan yazarım.

Murat hocam sorunu hallettik sayende çok teşekkür ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı