Dosyaları silmeden Windows 8.1 format atma

Tsukii

Hectopat
Bilgisayarda Windows 8.1 kurulu ama sanırım gerçek değil (korsan). Geçen gün arkadaşımdan Windows 8.1 Pro orijinal CD aldım. Nasıl kurabilirim dosyaları silmeden? Lütfen yardımcı olun.
İlk deneyişim olduğu için fazla bir bilgim yok. Bu konularda biraz cahilim.

Farklı bir bilgisayarda kullanılan lisans çoklu olarak kullanılmaz. CD/DVD'nin orijinal olması, lisans olmadığı sürece bir işe yaramaz.
Lisans satın almanız gerekiyor.
Ayrıca Windows 10'a geçmenizi öneririm.

İşletim sisteminin kurulu olduğu bölümde kişisel dosyalarınız varsa onu diğer bölümlere taşıyın.
Kurulum sırasında da işletim sisteminin kurulu olduğu bölümü biçimlendirin. Öyle kurun.

O CD başka PC de kullanılmışsa kendi bilgisayarında lisanslı kurulum yapamazsın.
Lisanslı CD buldun kabul ederek devam ediyorum.
Disk in tek parçaysa yani C , D , E diye bölünmemişse ;

Mini Tool Partition Wizard ile C diskinin boyutunu 10GB boş alan kalacak şekilde küçültüp (Bu benim kendi yöntemim, hiçbir zaman sıkıntı olmadı) geriye kalan boş alan ile yeni bir disk bölümü oluştur oyunlarının ve verilerini atabileceğin kadar yeni bölüme at. C biraz daha boşalınca yine 10GB boşluk kalacak şekilde küçült , yeni oluşturduğun bölümü büyüt ve verilerini yine içine at. C diskini min 50GB bırakmanı öneririm(buda benim kendi düşüncem biraz garanti iş yapan biriyim).

Eğer diskin bölünmüşse ;
Mini Tool Partition Wizard ile C bölümünden (eğer 3 veya daha fazla parçaya bölünmüşse o disklerdende) kısıp bir bölüm ü aynı taktikle genişlet verileri 2. Bölüm e aktar ve C ye kurulum yap.

O CD başka PC de kullanılmışsa kendi bilgisayarında lisanslı kurulum yapamazsın.
Lisanslı CD buldun kabul ederek devam ediyorum.
Disk in tek parçaysa yani C , D , E diye bölünmemişse ;

Mini Tool Partition Wizard ile C diskinin boyutunu 10GB boş alan kalacak şekilde küçültüp (Bu benim kendi yöntemim, hiçbir zaman sıkıntı olmadı) geriye kalan boş alan ile yeni bir disk bölümü oluştur oyunlarının ve verilerini atabileceğin kadar yeni bölüme at. C biraz daha boşalınca yine 10GB boşluk kalacak şekilde küçült , yeni oluşturduğun bölümü büyüt ve verilerini yine içine at. C diskini min 50GB bırakmanı öneririm(buda benim kendi düşüncem biraz garanti iş yapan biriyim).

Eğer diskin bölünmüşse ;
Mini Tool Partition Wizard ile C bölümünden (eğer 3 veya daha fazla parçaya bölünmüşse o disklerdende) kısıp bir bölüm ü aynı taktikle genişlet verileri 2. Bölüm e aktar ve C ye kurulum yap.
Elimde ki cd lisanslı ama benim arkadaşım kullanmış ben kullanabilir miyim?

@Tsukii eğer hala Windows 8.1'in i düzeltmeyi beceremediysen sana yardım edebilirim bende Win 8.1 Pro kullanıyordum lisans süresi bitti hiç böyle işlere girmeden yeniledim ve eğer çok dosyaları silmek istiyorsan yerel disk C ve D'ye böl D'ye yedeklerini al C'ye formatla sonra D'den C'ye aktar.

Yeni konular

Geri
Yukarı