Dosyaların otomatik HDD'ye indirilmesi

Gri Madde

Kilopat
Sorum şu ki ben Windows'umu SSD'ye kurdum fakat sistem dosyaları falan hep SSD'de ve ne zaman bir şey indirsem, sürekli C'ye yani SSD'ye kuruyor. Ben bununla sürekli uğraşmadan, Program files'in, kullanıcı dosyalarımın (Desktop, Downloads vb.) hepsinin D'de yani HDD'de bulunmasını ve indirilen programların D'ye inmesini sadece Windows un C'de bulunmasını istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer HDD kötüyse çok kötü performans alırsınız. Dosyalar indirilirken konumlarını D'ye kurun. Chrome'un ayarlarında indirilme konumu diye bir yer bulunuyor.

Eğer HDD kötüyse çok kötü performans alırsınız. Dosyalar indirilirken konumlarını D'ye kurun. Chrome'un ayarlarında indirilme konumu diye bir yer bulunuyor.
HDD'i yeni aldım, WD 1TB 64Mb 7200Rpm bir HDD aldım, Windows SSD'ye kurulu sadece indirilen dosyalar (Oyun,Anti Virus vs) HDD'ye insin istiyorum bu performansı etkiler mi?

HDD'i yeni aldım, WD 1TB 64Mb 7200Rpm bir HDD aldım, Windows SSD'ye kurulu sadece indirilen dosyalar (Oyun,Anti Virus vs) HDD'ye insin istiyorum bu performansı etkiler mi?
Elbette etkiler. Oyun içi işlemler o diskte yaılıyor. Ne kadar hızlı o kadar iyi. SSD de haliyle daha hızlı olduğuna göre?

Elbette etkiler. Oyun içi işlemler o diskte yaılıyor. Ne kadar hızlı o kadar iyi. SSD de haliyle daha hızlı olduğuna göre?
Oyunların yavaş açılması vesaire sorun değil, sistemin performansını genel olarak etkiler mi bunu sordum. Windows 10 zaten SSD'de yer alıcak, evet şu an ki hali ile hızlı Windows. Bu konulardan pek anlamıyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı