Matebook D16 vs Excalibur RTX 4070

drekk

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
MB: Asus H610M-E D4 CPU: Intel i3 12100f GPU: Asus GeForce RTX 3050 OC 8GB RAM: Corsair Vengeance LPX 8GB 3200Mhz x2 SSD: MLD M300 500GB
Günlük kullanım için laptop alacağım belki arasıra oyun oynarım. Burada sizce Excalibur'un 4070 serisi ekran kartılı i7 işlemcili bir oyuncu bilgisayarını seçmeliyim yoksa Matebook D16 mı? İkisinin de fiyatı ortalama aynı ısınma problemi falan olur mu? Ses çıkarma falan?

Excalibur seçmeyin kimse önermiyor memnun değil, tabii direkt kullanıcıları da yorum yazarsa daha sağlıklı olur. Ben bunu neden diyorum size onu açıklayayım, yeni laptop aldım HP'den yana kullandım, serinliği ve stabilliği açısından çevremdeki çoğu insanda HP Victus 16 var. İyice araştırdım alınması önerilmeyen markalarda bashsettiğiniz Excalibur'da vardı. Bu dediğiniz yerine başka bir oyun laptopu alabilirsiniz. Ara sıra oynayacağınız oyunlar neler? Buna göre Intel Iris Xe'li laptop da alabilirsiniz.

Aslında daha çok basitinten yazılım grafik tasarım günlük kullanım için tercih edeceğim gerekirse okula falan götüreceğim. Sanırsam Matebook konfor açısından daha elverişli. Excalibur gibi oyuncu bilgisayarını günlük kullanımda işlerimi daha hızlı görmesini istediğim için eklemiştim seçeneklerime.

Çok farklı kategoriler. Matebook günlük kullanım için kusursuz bir alet. Çok iyi malzeme kalitesi. Hafif. Uzun şarj ömürlü. Lol valorant cs tarzı oyunları oynatır. Ama fazlasını oynatmaz.

Excalibur çok iyi bir oyuncu laptobu değil. Malzeme kalitesi kötü. 4070 i olduğu için şarjı ve güç tüketim performansı iyi değil. Ama oyun oynatmaya gelince matebook yanına bile yaklaşamaz. Çok ağırdır matebooka göre. Okula getirip götürürken illallah ettirir.

Tercihinizi hangi oyunları oynamak istediğinizi belirleyerek yapıp kullanımınıza en uygun makinayı alın derim. Ama ağır oyun oynacaksanız da excalibur yerine başka pclere yönelinebilir.

Oyun oynarım güçlü işlemci istiyorum daha sade bir tasarım diyorsan HP Victus'a yönel. Ama şarj performansı Matebook kadar fazla olmaz.

Önerilerinizi değerlendireceğim çok teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı