Dota 2 başlangıç eğitimi

Ömer Salih

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bazı sorunlar yaşıyorum. Mesela oynarken ekranı karakterin üstüne sabitleyemiyor muyuz ?
Sonra başlangıç için hangi karakterleri tavsiye edersiniz?
Balta ile ağaç kırmanın avantajları nelerdir ?
İleriki seviyelerde oyunlarda ormancı, top, bottom gibi kavramlar var mı yoksa herkes kafasına göre mi takılıyor ?

1- Ekranı karakterin üzerine üzerine sabitlemek varmı bilmiyorum ama Dota tarzı oyunlarda pek olacağını sanmıyorum. Çünkü bütün haritaya hakim olman gerekir oynarken.
2- Başlangıç için en kolay kahramanlar range yani uzak dövüşçü karakterlerdir. Sniper, Drow Ranger ve Furion yeni başlayanlar için güzel kahramanlardır.
3-Balta ile ağaç kırmanın tek avantajı gidemediğin yerlere kendi yolunu yapıp gidebilmendir. Kaçarken veya gang atmaya giderken kullanmak avantaj sağlar.
4- İlerideki zamanda oyunu öğrendiğinde kendi kafana göre seçilmediğini karşı takımın ve kendi takımının aldığı herolara göre karakter seçmen gerektiğini zaten anlayacaksın. Oynarken hangi rolü seçmem gerekir diyorsan o iş yine sana kalmış. Ben şahsen carry ve tank oynarım çünkü bana daha çok zevk verir. Ama support, senin deyiminle ormancı, roaming ve agresif lanede oynarım. Her rolün kendine göre bir oynanışı ve zevki var.

Üç kez hareketli portreye tıklarsanız kamera kilitlenir. Ancak ekran dışına çıktığınız anda kilit bozulur. Kesinlikle kilitlemenizi önermiyorum.

Balta ile ağaç kırarak oyun içinde avantaj sağlarsınız. Örnek verecek olursak Pudge ile ağaçların arkasına saklanıp hook atmak diyebiliriz.

Başlangıç için düz atak heroları öneririm. Genelde Sniper ile başlanır. Ben Huskar ile başlamıştım mana sorunu olmadığından. Ancak bir süre sonra zor da olsa hepsini oynamaya başlarsınız zaten.

Bölgeye göre hero seçimi yok. Tabi her heronun yeri var. Örneğin Pudge genelde Mid oynarken Mid'e daha uygun bir hero varsa, ya da diğer arkadaşlar Mid'e gitmek için ısrar ederse -Mid or Feed- Pudge lanede de oynayabilir, başarılı olabilir. Defalarca oldum yani.

Başlangıç hero'su kesinlikle sniper'dır. Şarapnel hariç devamlı kullanmak zorunda olduğunuz bir özelliği yoktur. Sadece canı az olan düşman kaçarken uzun menzilli ulti'sini kullanarak kolay "kill" alırsın. 2. Olarak keeper of the light öneririm. Alışırsan kotl'a hem kill alır hem illuminate skill'iyle düşmana nefes aldırmazsın.

Arkadaşlar bazı sorunlar yaşıyorum. Mesela oynarken ekranı karakterin üstüne sabitleyemiyor muyuz ?
Sonra başlangıç için hangi karakterleri tavsiye edersiniz?
Balta ile ağaç kırmanın avantajları nelerdir ?
İleriki seviyelerde oyunlarda ormancı, top, bottom gibi kavramlar var mı yoksa herkes kafasına göre mi takılıyor ?
Sakın öyle oynama hayatın boyunca acemi kalırsın. Öyle oyun mu olur? Herkes sana göre üstün olur. Orjinale alış!

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı