Dota 2 için tavsiyeleriniz nelerdir?

Makaleler
15
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
--[Ekran Kartı]: GIGABYTE Radeon RX 6600 EAGLE 8 GB
--[İşlemci]: AMD Ryzen 5500
--[RAM]: GoodRam 8GB IRDM PRO 3600MHz CL18 DDR4 [2x8]
--[Anakart]: GIGABYTE B450M K
--[NVMe SSD] Kingston NV2 1 TB

--[Monitör] Gigabyte G24F-2
--[Klavye-Mouse] Logitech MK120
--[Kulaklık] Corsair HS50 Pro

_
Meslek
Öğrenci
Merhaba, Valve ve oyunlarını seven birisi olarak Dota 2'ye ara sıra oynamak için başlamak istiyorum ancak MOBA oyun hiç oynamadığım için anlayamadım. Anladığım kadarıyla baya kahraman var ve bunların farklı özellikleri var.

Başka oyunlarda genel olarak support oynamayı daha çok sevmekteyim. Bu yüzden buna göre yardımcı olursanız sevinirim.

Öğrenmesi zaman alır ama öğrendikten sonra zevkle oynarsın.
Öğrenme kısmı sorun değil. Valve yapımı diye başlamayı deniyorum zaten, ama hiç MOBA oynamadığım için oyuna adam akıllı başlayamadım. :)

Tam 7 yıldır oynuyorum saçlarım beyazladı. Wepla vardı ordan Dota1 oynuyordum malesef kapanınca 2'ye geçmek zorunda kaldım. Rus bir takıma denk gelirsen zaten o oyundan birşey bekleme ve ayrıca bende support oynamayı severim dota1 de karışık bütün herolarla oynayabiliyordum ama şimdi rol seçme seçeneği geldi ( Tam Destek - Destek - Yan Kulvar vs. )daha iyi hal aldı ve zevklimi oynaması dersen gerçekten 7 yıl oldu sen düşün. Böyle 1 ay falan oynamassam garip garip heroların seslendirmelerini yapıyorum kafam oyundan başka birşeye basmıyor. Tavsiyem bence başla. :)

Dosya Ekleri

• dota1.jpg
    dota1.jpg
    30,4 KB · Görüntüleme: 64
Son düzenleme:
Başlamamanı tavsiye ederim. 6 sene LoL oynayıp yavaştan DotA geçtim ancak toksiklik olarak ne kadar daha rahat olsa da. Oyunlar aşırı uzun sürüyor ve son update tam anlamıyla metanın altını üstüne getirdi. (witch doctor (oyundaki hard supportlardan biri) carry safe-hard lane oynayabiliyor) Ve aşırı saçmaladı. Tamamen kozmetik ve başka karakterlerin kırması olan daha op karakterler getirilerek güncelleme diye önümüze sürülüyor. ( örnek olarak void spirit karakter tam anlamıyla metanın ortasına dışkısını yaptı). Ve dediğim gibi DotA tamamen yeni oyuncu düşmanı bir oyun her şeyiyle.

7 yıl oldu sen düşün.
Ben ortalama 5-6 yıldır Valve'ın yapımı olan Team Fortress 2'yi oynamaktayım ve hala keyif almaktayım. Üstelik oyun 2017'den beri belirgin bir update almadı. Valve'ın bende yaptığı bu etkiye güvenerek Dota 2'ye başlamak istiyorum. :)

Ben ortalama 5-6 yıldır Valve'ın yapımı olan Team Fortress 2'yi oynamaktayım ve hala keyif almaktayım. Üstelik oyun 2017'den beri belirgin bir update almadı. Valve'ın bende yaptığı bu etkiye güvenerek Dota 2'ye başlamak istiyorum. :)
Sorun o işte hergün update geliyor dota2'ye. Zaten dereceli - derecesiz kavramları var alışana kadar turbo serest seçim falan atarsın. Alışırsın belli bir süre sonra umarım

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı