Dota 2 Bir Noob'a Tavsiyeleriniz

Azerbaycanli

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba herkese Dota'ya yeni basladim acikca soylemek gerekirse tam anlamiyla noobum online'a girip baskalarinin da oyununu bozmak istemedigim icin surekli botlarla oynuyorum simdi oyunda hangi karakter guclu diye soru sormam bana bile sacma geliyor. Dota 2'yi en azindan kotu oynamamak icin tavsiyelerinizi bekliyorum.

3 temel rol var oyunda. Tank, support ve mid. Hepsini dene sırasıyla. Sana yakın gelen heroları belirle. Zor herolardan uzak durmaya bak, oyundan soğursun oynayamadıkça. Sniper, Drow ve Riki başlangıç için iyiler. Bol bol maç izle. Araştır, oku. Takılı kalma hiçbir heroya. İtemleri, hangi sırada nasıl alınmaları gerektiğini falan araştır. İstersen benle de oynayabilirsin. Öğretirim elimden geldiğince.

Steam : steamcommunity.com: Steam Community :: Mr. Unfeeling . Azeri başka arkadaşlarım da var. Onlarla beraber bile oynayabiliriz. :)

DOTA 2 Heroes :: DOTAFire Heroes and Strategy for DOTA 2

Yukarıdaki linke gir, oynayacağın karakteri seç. Orada oynayacağın karakteri seçince öneriler var. Onlardan birini seçip o şekilde kendini yönlendirebilirsin. Oyun sırasında Alt+Tab yaparak arada bakabilirsin sayfaya. Ben bu şekilde oynuyorum mesela :) Bazen kazanıyorum, bazen kaybediyorum o ayrı çünkü DOTA2 bir takım oyunudur. Takımın iyise kazanırsın, iyi değilse kaybedersin her ne kadar iyi olsanda. Birde oynayacağın karakteri iyi bilmen lazım.

Tavsiyeleriniz icin tesekkurler Mr.Unfeeling yardimin icin cok tesekkurler steamden ekliyecegim butum arkadaslarimin dota maceralarini anlatirken benim hic birseyden anlamamam koyuyodu insana isin komik tarafi ben Dota 2'ye onlardan daha once baslamistim ama hemen birakmistim. Steam adim IL0VEGAMES.

Son düzenleme:
Ben Magnus videolarını izledikten sonra 20 maç Magnus oynamıştım. :neşeli::neşeli::neşeli:

Bu arada oyunun en kolay herosu sniperdır. Onunla oynayarak kendinizi iyi geliştirirsiniz.

Ben Magnus videolarını izledikten sonra 20 maç Magnus oynamıştım. :neşeli::neşeli::neşeli:

Bu arada oyunun en kolay herosu sniperdır. Onunla oynayarak kendinizi iyi geliştirirsiniz.

20 maç Magnus, hiç mi sıkılmadınız. :D

İlk önce botlarla oynaman güzel gerçekten. Eğer yeni başladıysan ilk oyunlarında zaten genelde oynamayı bilmeyenlerle oynarsın. Belli bir seviyeye gelmeden maçlar pek profesyonel olmaz. O sırada zaten kendini geliştirirsin.

Last Hit almayı öğrenene kadar oyunun eğitim bölümünde her hero ile alıştırma yap skillerin ne işe yaradığını öğrenmek için botlarla oyna ve youtube vs kanallardan pro oyuncuların nerde hangi heroyla hangi skilli kullandığını kontrol et. Yaklaşık 6 ay bu şekilde gidersen MMR için hazır olabilirsin.Bu arada takımının picklerini kontrol et ingilizcen yeterli seviyedeyse konuş sup,carry,tank ne pickleyeceğinizi hemen kararlaştırın.Son bir tavsiye Stun(sersemletme) skiline sahip herolar tercih edersen takıma çok faydan olur.

Ar1se izledikten sonra ben de bir 50 maç Magnus oynamıştım. Onun çeyreğinin çeyreği bile oynayamadığımı fark edince bıraktım Magnus oynamayı. :D :D

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı