Dota 2 nasıl oynanır?

Quikied

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, oyunla alakalı neredeyse hiçbir şey bilmiyorum. LoL de oynamadım hiç. Lütfen yardımcı olur musunuz? Ne kill alabiliyorum ne assist.

Buradan yapılacak tarifler biraz yardımcı olsa da en sağlıklısı oyunu yükleyeceksin, botlara karşı Allah ne verdiyse oynamaya başlayacaksın, çözemediğin olaylara YouTube'tan bakacaksın. Aslında oyunu oynamak kolay bir kahraman alıyorsun(çoğunlukla) 4 yeteneği oluyor bunlara belli sırada veriyor rakibe atıyorsun :D. Ama asıl sıkıntı bu Hero'ya rakibe göre item çıkmak*, rakibe göre skillere vermek*, rakibe göre hamleler yapmak işte bu noktada tecrübe giriyor işin içine.

*: Çoğunlukla benzer itemler çıkarsın ama 1-2 itemi rakibe göre çıkman gerekebilir, hatta rakibe göre item çıkma sıran bile değişkenlik gösterebilir.

Arkadaşlar, oyunla alakalı neredeyse hiçbir şey bilmiyorum. LoL de oynamadım hiç. Lütfen yardımcı olur musunuz? Ne kill alabiliyorum ne assist.
LoL de dota da aynı mantıkta oyunlar karakterleri tanıyana oyun mekaniklerini kavrayana kadar ne yaptığını bile anlamayacaksın.
Yanında öğretebilecek biri varsa şanslısın yoksa adım adım birşeyler deneyerek ve videolar izleyerek belirli bir karakter öğren o karakteri oynadıkça karşına gelen diğer karakterleri de tanır ve oyun akışına alışırsın.
Başta hiç kill alamayabilirsin çok normal.
(Küçük bir uyarı bu tarz oyunlara başlamayı önermem lolü bırakalı birkaç ay oluyor bambaşka biri oldum resmen sinir stres küfür hiçbiri kalmadı.)

Buradan yapılacak tarifler biraz yardımcı olsa da en sağlıklısı oyunu yükleyeceksin, botlara karşı Allah ne verdiyse oynamaya başlayacaksın, çözemediğin olaylara YouTube'tan bakacaksın. Aslında oyunu oynamak kolay bir kahraman alıyorsun(çoğunlukla) 4 yeteneği oluyor bunlara belli sırada veriyor rakibe atıyorsun :D. Ama asıl sıkıntı bu Hero'ya rakibe göre item çıkmak*, rakibe göre skillere vermek*, rakibe göre hamleler yapmak işte bu noktada tecrübe giriyor işin içine.

*: Çoğunlukla benzer itemler çıkarsın ama 1-2 itemi rakibe göre çıkman gerekebilir, hatta rakibe göre item çıkma sıran bile değişkenlik gösterebilir.
Çeşitli karakterler deniyorum kendime uygun karakteri bulmak için hocam, ama her karakterin kötü olacak hali yok ben kötüyüm. Omniknight denedim tekrar tekrar öldürdüler. Öğrenirsem eğleneceğim bir oyun sağ olun.

Yazılı olarak öğrenmen çok zor, gir kendin deneyimle veya video izle. LoL ile alakası yok çok daha detaylı.

LoL de DotA da aynı mantıkta oyunlar karakterleri tanıyana oyun mekaniklerini kavrayana kadar ne yaptığını bile anlamayacaksın.
Yanında öğretebilecek biri varsa şanslısın yoksa adım adım bir şeyler deneyerek ve videolar izleyerek belirli bir karakter öğren o karakteri oynadıkça karşına gelen diğer karakterleri de tanır ve oyun akışına alışırsın.
Başta hiç kill alamayabilirsin çok normal.
(Küçük bir uyarı bu tarz oyunlara başlamayı önermem LoL'ü bırakalı birkaç ay oluyor bambaşka biri oldum resmen sinir stres küfür hiçbiri kalmadı.)

Aslında büyük oranda haklı olmanla birlikte şunu söylemek istiyorum Online oyunlarda sinirlerine halim olamayanların ( hangi oyun olduğu fark etmez DotA, CS:GO, LoL vs.) Bu tip oyunları oynamaması gerekiyor. Ben mesela hiç sinirlenmem sinirlenip devam edeni de anlamıyorum. Ben eğlenmeye giriyorum adam sinirden klavye parçalıyor madem bu kadar sinirleniyorsun oynama :D. Oyunlar zevk almak için, eğlenmek içindir, bu oyunlardan para kazanmıyorsanız sizi eğlendirmeyen oyunları, sinirlendiren oyunları oynamamalısınız :D.

Garena, Wepla gibi platforlarda DotA'ya başlamış birisiyim, 2018-19 civarında bıraktım oynamasamda açar maçları izlerim :).
Çeşitli karakterler deniyorum kendime uygun karakteri bulmak için hocam, ama her karakterin kötü olacak hali yok ben kötüyüm. Omniknight denedim tekrar tekrar öldürdüler. Öğrenirsem eğleneceğim bir oyun sağ olun.

Axe al, internetten oynanış videolarını izle, takım oyununda yapman gereken tek şey düşmanların ortasına atlayıp onları bağlamak :D. Dagger+bm+vg kasacaksın atlayacaksın milletin ortasına :D.

Aslında büyük oranda haklı olmanla birlikte şunu söylemek istiyorum Online oyunlarda sinirlerine halim olamayanların ( hangi oyun olduğu fark etmez DotA, CS:GO, LoL vs.) Bu tip oyunları oynamaması gerekiyor. Ben mesela hiç sinirlenmem sinirlenip devam edeni de anlamıyorum. Ben eğlenmeye giriyorum adam sinirden klavye parçalıyor madem bu kadar sinirleniyorsun oynama :D. Oyunlar zevk almak için, eğlenmek içindir, bu oyunlardan para kazanmıyorsanız sizi eğlendirmeyen oyunları, sinirlendiren oyunları oynamamalısınız :D.

Garena, Wepla gibi platforlarda DotA'ya başlamış birisiyim, 2018-19 civarında bıraktım oynamasamda açar maçları izlerim :).

Axe al, internetten oynanış videolarını izle, takım oyununda yapman gereken tek şey düşmanların ortasına atlayıp onları bağlamak :D. Dagger+bm+vg kasacaksın atlayacaksın milletin ortasına :D.
CSGO, rainbow da dahil direk rekabetçi oyunlar listesini kapadım arkadaş grubu ile eğlencesine anca girerim belki.

Sinir konusunda kendime çok hakim olan birisi değilim sosyal hayatta beni sinirlendirmenin imkanı yok ama internette başka biri gibiyim en ufak şeye delirebiliyorum biraz garip bi durum.

CS:GO, Rainbow da dahil direk rekabetçi oyunlar listesini kapadım arkadaş grubu ile eğlencesine anca girerim belki.

Sinir konusunda kendime çok hakim olan birisi değilim sosyal hayatta beni sinirlendirmenin imkanı yok ama internette başka biri gibiyim en ufak şeye delirebiliyorum biraz garip bir durum.

Ben çok fazla Online oyun oynadım, ama çok çok nadirdir sinirlendiğim, sadece çok küfür eden olursa sesini kapatıyorum öyle devam ediyorum. Bugüne kadar kötü oynayana/hata yapana hiç sinirlenmedim. Oyunu yeni öğreniyordur, yapamıyordur ama oynamak istiyordur, yaşlıdır, yorgun argın gelmiş kafa dağıtmaya girmiştir falan diye düşünüyorum karşımdaki insana söylenip zevkini bozmak, hevesini kırmak, akşamını mahvetmeyi hiç istemem. Sinirlendiğim kişilerde böyle kişilere küfür eden kişilerdir. 2 el kaybet ne olacak ölmeyeceksin ya ne gerek var kalp kırmaya, insanı üzmeye.

Yeni konular

Geri
Yukarı