Dota 2'de takılmalar

furkan karaal

Hectopat
Yer
Avcılar
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar oyun bazen olur olmadık yerde takılıyor sebebini anlayamadım hala. Arasıra lol'de de yapıyor ama dota kadar sık olmuyor. Çözümü nedir sizce. İnternet bağlantı hızım düşük. Acaba ondan mı kaynaklı ?

Kasmanın internet bağlantısı ile alakası çok olur. Dediğin gibi internet hızın düşükse kasmaların nedeni anlık ping yükselmesidir.

Bilgisayarla alakası olduğunu sanmıyorum. Çünkü botlu maçta sıkıntı olmuyor. @Silinen üye haklı ping yükselmesinden kaynaklı büyük bir ihtimal. Peki bunu engelleyecek bir şey yok mu ?

Kasmaların olduğu anlarda Enter tuşuna basarak "-ping" komutunu yazınız ve tekrar Enter tuşuna basınız.
Ekranın sağ üst köşesinde ping değeri gözükecektir. Bu değeri bizlerle paylaşırsan kasmaların nedeninin internet ile alakalı olup olmadığını anlarız.

Yukarıda bahsettiğim şeyi mutlaka yap ve sonuçları bize ilet. Eğer internet ile alakalı değil ise sıcaklık değerlerine falan geçiş yaparız.
Ancak, botlarda sıkıntı olmaması gösteriyor ki PİNG'den ötürü bir sıkıntı yaşıyor olmalısınız.

Kendi başına halledebileceğini sanmıyorum. Ping sorunu internet servis sağlayacağınla ilgili olduğundan dolayı onlarla iletişime geçmelisin. Durumunu söylersen eminim yardımcı olurlar.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı