Dota 2'de Riki'yi Görmek

Makaleler
1
Daha fazla  
Technopat Sosyal'de Riki ile ilgili rehberler görüyorum ama benim yoğunlaşmak istediğim nokta şu;
Riki nasıl görülür?
Bunu yapan itemler varmış. Bu itemleri tek tek sayıp nereden alabileceğimizi söyleyebilecek birisi var mı?
Hangi karakterler -eğer varsa- Riki'yi görme yetisine sahip ?
Ben Riki ile oynamayı çok seviyorum genelde de en çok kill bende oluyor ama bazı oyunlarda adamlar sürekli ben görüyor ve resmen benim yüzümden takımım kaybediyor. Bunun sebebini öğrenebilirsem çok işime yarayacaktır.
Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
riki aslında çok kolay görülür eğer düzgün bir supportun varsa dust(180 altın ve 2 adet veriyo)veya sentry ward(200 altın 2 adet veriyo)alırsan eğer rikiyi görebilirsin eğer dustın varsa kullandığında büyük bi alandaki bütün düşmanlara işler ve üzerlerinde 12 saniye süren debuff yaratır(yani 12 saniye bitene kadar onları görebilirsin)ve %20 yavaşlatır ama eğer rikide diffusal blade itemi varsa kendinde kullanıp bu debuffı üstünden kaldırabilir ve yeniden görünmez olur bu yüzden supportsam ve karşıda riki varsa daha çok sentry alırım çünkü riki alanların gittiği ilk item diffusal blade oluyor.Sentry ise observer ward gibi yere atılır ve belli bi alandaki görünmez birimleri ortaya çıkarır düşman tarafından kırılmadığı sürece 4 dakika sürer bir diğer item gem dir ama diğerlerine göre pahalıdır ve öldüğünde düşer bu yüzden oyun başında kimse almaz alırsada supportlar taşımaz.Gem'i taşıyan kişinin etrafındaki her görünmez birim açığa çıkar taşıyan kişi ölmediği sürece.Karakter olarak Slardar,Bounty hunter gibi karakterler sana ultilerini attıklarında görünmez olamazsın ama tabi onlar ultilerini atmadan zaten yanlarında görünmez olarak dolaşıyosan göremezler.Bu yüzden onların yanına giderken görünmez git onlara vurup görünmezlikten çıkarsan direk ultilerini sana atarlar ve onların ultileri yaklaşık 1 dakika üstünde durduğu için görünmez olamazsın.Bir diğer hero ise Zeus onun 2. skili ve ultisi seni görünür yapar ama sadece 2-3 saniyeliğine o yüzden o kadar problem değil.Başka hero veya item varsada şuan hatırlamıyorum.Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Bloodseeker'ı unuttum onunda pasifi %25 canın altında isen görünmez olsan bile bloodseekera ve bütün takım arkadaşlarının seni görmesini sağlıyo bu yüzden az canda isen karşıda bloodseeker varsa görünmez olduğunu sanma çünkü hepsi seni görebiliyo

Çok yararlı oldu bu teşekkür ederim.
O zaman maddelemek gerekirse şöyle oluyor sanırım;
1-Dust
2-Sentry Ward
3-Gem
4- Slardar, Bounty Hunter ve Zeus'un ultileri
5- %25 in altında canımız varsa Bloodseeker'ın olduğu tüm takım bizim görülmemizi sağlıyor.
Eklemek istediğiniz bir şey olursa 6 dan devam ederiz :)

Emin değilim ama anladığım kadarıyla Sniper'ın şarapnel saldırısı da gösteriyor. Razor ultisini açıp önüne gelene şimşekler yağdırırken de görünüyor. Genelde bu şekilde saldırıya uğradım ama kesin öyledir diyemiyorum.

Riki canı az. 2 sentral ward alıyorsun. 5 dk sonra riki nerdeyse oraya atıyorsun :) Gege

Riki almayın güzel bir hero değil. Riki de kendini geliştiremezsin.

Yıl olmuş 2017 Riki oynayan kaldı mı? Riki dota 2 en gereksiz herodur. Kısaca ben oynamayı bilmiyorum. Noobum demektir. Riki oynayarak kendinizi gelistiremezsiniz. Rikinin canı az 200 gold ward alın. Her türlü ölür. Late game gem alırsın. Riki öldü. Slardar bount zeus sniper blood. Bu herolar rikiyi ezer.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı