Dota2'yi öğrenmek ne kadar zaman alır?

Arkadaşlar cevap vermişler Gem of True Sight ile kalıcı görüş sağlanabilir ama gem ancak Riki gibi, Clinkz gibi herolarda kolayca kaybedilmez. Yoksa oldukça sağlam kaçış mekanizmasına veya dayanıklılığa ihtiyaç var ölüp gemi kaptırmamak için. Oyunun 25. dakikasından önce gem almak pek doğru değil. Duruma göre alınabilir ama 30-35'ten sonra alınırsa daha etkili olur. Kolay kaptırılmamış olur.

Sand King güzel hero, hem stun hem görünmezlik (ki bu en sevdiğim kısmı, havada uçan ve üstümüze gelen atışları stunları boşa çıkarabiliyoruz bununla) hem de ulti ile toplu katliam sağlıyor. Tek ihtiyacı olan eşya blink dagger. Başlarda azıcık geri kalsa da sonradan iyi bir support haline gelebiliyor. Ama genel olarak blink dagger, aghanim's scepter, black king bar, veil of discord ile ortalığı kasıp kavurmak tercih edilir. Support olmak benim genel tercihim, pudge gibi alakasız herolar ile güzel support oynarım. :) Son vuruş yapabilmek için oyunun ayarlarından otomatik saldırıyı iptal etmeyi unutmayın. Klavyeden a (varsayılan attack kısayolu) tuşuna basıp düşman hedefe sol klik ile güvenli ve bilinçli bir şekilde saldırabilirsiniz. Saldırmak için sağ klik kullanmayın. Yanlışlıkla hedefin azıcık yanına tıklarsanız saldırmak yerine hero oraya yürümeye başlar. Çoğu zaman ölümle sonuçlanır, tecrübelerle sabit. :) Kısacası, auto-attack pişmanlıktır, hiç istemediğiniz bir anda saldırır.

Benim de en büyük hobim sniper oynarken kasabın kancalarına fake atmaktır. :D İyi rakip oluruz birbirimize. ;)
5k üstü oyunlarda direk gem çekiyorlar. Burada ne yazarsak yazalım bir faydası olacağını zannetmiyorum. En mantıklısı bilmeyen arkadaşlar yayın izlesinler. International turnuvaları baştan sona izlesinler. Mutlaka faydası olacaktır.

5k üstü oyunlarda direk gem çekiyorlar. Burada ne yazarsak yazalım bir faydası olacağını zannetmiyorum. En mantıklısı bilmeyen arkadaşlar yayın izlesinler. International turnuvaları baştan sona izlesinler. Mutlaka faydası olacaktır.
5k üstü oyunlar oldukça azınlık kalıyor, şimdilik öyle düşünmeye gerek yok. Burada konuşulanların da faydası olacağından emin olabilirsin. Video izlemek büyük kolaylık sağlıyor evet, okumak da bir o kadar faydalı. Oynaya oynaya öğrenecek herkes, sabır gerekli sadece. :)

25 maçta alışır öğrenirsin uzmanlaşmak tabi ki çok daha büyük tecrubeler ister başlangıç için Viper herosunu öneriyorum (skilleri kolay ve kullanışlı ).

Sniper, Razor, Juggernat, SandKing ile genelde kazandığımız maçlar yapıyorum. Viper'ı birkaç kez denedim beceremedim. Takım kötü ve iletişim kopuksa işkence haline dönüşüyor. En sevdiğimse çok gerilerden gelip maçı kurtarmak. Ki; acayip maçları çevirdiğimiz olmuştu...

Konuyu abi iyiki açmış. Ben de yazılan her şeyi okudum. Ben de 7-8 aydır Lol oynarım. Sizce kolay alışabilir miyim. İniyor şu anda. :D

İlk basta indirdigimde egitimden sonra normal girince oynayamayinca oyundan cikmistim . Gecen yine giriyim dedim ama genelde arkadaslarla oynadigim icin oyunlari pek vakit ayiripta kendimi gelistirememistim. Oyle cevaplar yazip oyuna cagirmissiniz ki uygun bi zamanda steam den ekleyip oyun oynamak isterim belki anlasabilirsek beraber grup kurup surekli oynariz .

Dota 2 ye yeni başladım bende arkadaşlar ve sevdim bu oyunu ama yükseltmelerin ne işe yaradığını birisi anlatabilirmi ? Benim favori herom sniper ve gizli dükkandan 3800 altına +60 hasar veren sarı eklentiyi aldiktan sonra +45 hasar veren başka bir eklentiyi aldım ve ikisi ben hiçbirşey yapmadan birleşti ve 300 hasar veren bir eklentiye dönüştü , merak ettiğim ise şu elimizde olan her itemi yükseltme kullanarak dahada iyi hale getirebilirmiyiz ? Bu yukseltmelerin amaci sanırım yeni item almadan var olan itemin gücünü yükseltmek sanırım?
300 hasar veren o itemin yanına 3 tanede +55 saldırı hızı veren itemleri ekledim gercekten inanılmaz keyif aldım düşmanı çerez gibi avlarken.
Ama benim sıkıntım ise şu, oyunu yükleyeli 1 hafta olduğu için sniper dışında oynamadım, yani sevemedim diğer heroları.

Son düzenleme:
Dota 2 ye yeni başladım bende arkadaşlar ve sevdim bu oyunu ama yükseltmelerin ne işe yaradığını birisi anlatabilirmi ? Benim favori herom sniper ve gizli dükkandan 3800 altına +60 hasar veren sarı eklentiyi aldiktan sonra +45 hasar veren başka bir eklentiyi aldım ve ikisi ben hiçbirşey yapmadan birleşti ve 300 hasar veren bir eklentiye dönüştü , merak ettiğim ise şu elimizde olan her itemi yükseltme kullanarak dahada iyi hale getirebilirmiyiz ? Bu yukseltmelerin amaci sanırım yeni item almadan var olan itemin gücünü yükseltmek sanırım?
300 hasar veren o itemin yanına 3 tanede +55 saldırı hızı veren itemleri ekledim gercekten inanılmaz keyif aldım düşmanı çerez gibi avlarken.
Ama benim sıkıntım ise şu, oyunu yükleyeli 1 hafta olduğu için sniper dışında oynamadım, yani sevemedim diğer heroları.
Oyuna girdiğinde sol üstte kitap sembolünden o karaktere ait item dizilimlerini görebilirsin. Bu dizilimlerden seçtiğin dizilim oyunda ana dükkanda dükkan penceresini yanında görünü üstten aşağı başlangıç (oyun başında alınan itemler) orta oyun , oyun sonu ve duruma bağlı itemler listelenir.

Dükkan penceresinde 2 menü var. Biri temel itemler diğer gruptaysa (çok sayıda pahalı itemin bulunduğu ) gelişmiş birleştilmiş item menüsü var burda fareyi üzerine getirip özelliklerini görebilirsin. Gizli dükkanda satılanlar genelde yüksek item oluşturmada yardımcı parça olarak kullanılır. Dota rehberi gibi konulardan zaten oyunu bir miktar öğrenirsin. Ve senin +300 hasar veriyor dediğin item divine reaper bu item ve gem of true sight itemi öldüğinde o noktaya düşer ve orda bulunan herkes alıp sahip olabilir. Bildiğim kadarıyla yalnızca bu 2 item öldüğünde düşer genelde çoğu kişi güçlenmeden divine reaper almaz çünkü rakip ele geçirirse resmen kendi takımına kötülük etmiş olursun.Bu tür detayları rehber konularından ve oynayarak öğrenebilirsin

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı