DoubleShock 4 İncelemesi

mburaktekin

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Herkese merhabalar, bu yazımda DualShock 4 çakması DoubleShock 4'ü inceleyeceğim.
Ürünü 3 hafta önce Aliexpress üzerinden vergisiyle dahil 93 TL gibi bir fiyata aldım. Vergisi 17 TL idi. 20 Dolarlık kupon 60 TL. 2 dolar da ürünün fiyatı vardı 16 TL. Fakat şu anda kuponu alsanız bile kullanamazsınız.
Ürünün fotoğraflarını spoiler içine eklerim.
Kolu bilgisayar üzerinde test ettim.

Joystikcler:
Joystikcleri çok iyi ayarlamışlar. Ne hızlı ne yavaş dönüyor. Fakat parmağınızı koyduğunuz yer biraz daha iyi olabilirmiş. Parmağım birazcık kayıyor. Onun dışında bir sıkıntısını göremedim.

Yön tuşları (?)
Bunlara tam olarak ne deniyor bilmiyorum. Kolun sol kısmında kalan tuşlar. Bu tuşlar sert değil basması kolay ve ses çıkmıyor. Bu da güzel bir şey.

Sağ kısımdaki tuşlar:
Aynı şekilde buraya da ne deniyor bilmiyorum. Buraya da pek denecek bir şey yok. Sert değil, çok iyi ayarlamışlar. Fakat üstündeki simgeler birazcık kötü.

Dokunmatik bölüm, hoparlör, ışık ve alt kısımdaki portlar:
İlk önce dokunmatik bölümden başlayayım. Bu kısımda parmağınızı gezdirdiğiniz zaman fareniz de ekranda hareket ediyor. Ortadaki hoparlörün çalıştığını hiç duymadım. Zaten çok da önemli değil. Hoparlörün altındaki tuş Bluetooth'u açmanıza yarıyor. BU tuş sinirimi bozuyor çünkü tam yuvarlak değil ve logo yok. En azından başka bir logo koysalarmış.
Alttaki girişlere gelirsek soldaki girişe ne bağlıyoruz bilmiyorum o yüzden orayı test edemedim. Kulaklık girişini ben çalıştıramadım. Kulaklık giriyor fakat ses gelmiyor.
Kolun ışığı çalışıyor. Hatta rengini değiştirebiliyorsunuz.

Tetikler:
Aynı şekilde bu kısımları da çok güzel bir şekilde ayarlamışlar. Tuşlar sert değil ve yağ gibi akıyor.

Bilgisayara nasıl bağlanır?

9c037565-72c0-40d7-9cce-b3c312d2f03c.jpg

ecb2397f-4f75-46a6-a99b-7ec909897ffe.jpg

3caffaa6-949f-43dc-a69b-d40ff0b3eb39.jpg

Kulaklık taktığınızda ses ayarlarından "Yürütme Cihazı" yerine gelirseniz çalışacaktır. Güzel inceleme.
Teşekkür ederim. O dediğinizi yaptım fakat yine de yapamadım. Şimdi tekrar deneyip bildiririm.
3D yazıcı ile basılmış gibi görünüyor :D
Eh biraz öyle :D
PS4 için düzgün çalışır mı acaba?
Videolarda çalıştığını gördüm.
DoubleShock :/. Elinize sağlık hocam. Baya iyi bir inceleme.
Teşekkür ederim.

Ürünün linkini konuya ekler misiniz rica etsem? Bir de driver sorunu yaşadınız mı? Steam ve Microsoft oyunları için uyumluluğu nasıl merak ediyorum. Ben de gamepad arayışındayım ve F310-F710 gibi kolların 260-400 lira arası olduğunu gördükçe çakma markalara yöneliyorum istemsizce.

Teşekkür ederim. O dediğinizi yaptım fakat yine de yapamadım. Şimdi tekrar deneyip bildiririm.

Eh biraz öyle :D

Videolarda çalıştığını gördüm.

Teşekkür ederim.
Hocam merhaba, link birakabilir misiniz rica etsem? Ayrica Steam'de Fall Guys, Witcher 3, Katana ZERO gibi oyunlarda sorun cikariyor mu? Ve PC'ye baglarken kablosuz baglanabiliyor degil mi? Pek bilgim yok kusura bakmayin.

Son düzenleme:
Ürünün linkini konuya ekler misiniz rica etsem? Bir de driver sorunu yaşadınız mı? Steam ve Microsoft oyunları için uyumluluğu nasıl merak ediyorum. Ben de gamepad arayışındayım ve F310-F710 gibi kolların 260-400 lira arası olduğunu gördükçe çakma markalara yöneliyorum istemsizce.
Bildiğim kadarıyla bu tarz gamepadler DS4 yazılımı ile tam fonksiyonlu olarak çalışabilmakta.

Hocam merhaba, link birakabilir misiniz rica etsem? Ayrica Steam'de Fall Guys, Witcher 3, Katana ZERO gibi oyunlarda sorun cikariyor mu? Ve PC'ye baglarken kablosuz baglanabiliyor degil mi? Pek bilgim yok kusura bakmayin.
Cezam vardı yazamadım. Dediğiniz oyunları denemedin. Denediğim oyunlar FH4, AC Odyssey ve Titanfall 2. Hepsinde de güzel sonuçlar elde ettim. Fakat titreşim mototu devreye girdiği zaman içerisindeki dönen parçanın çok çok az bir sesi geliyor. Ben bu ürünü 20 dolarlık kupon ile aldım ve bu kupon şu anda TR'de kullanılamıyor. İlla bir kol alacağım derseniz Gamesir T4 Pro alın. Onun linki burada. Eğer o kolu çok daha önce görseydim kesinlikle onu alırdım.

Benim ürünüm bu:
Hayır driver sorunu yaşamadım. Üstteki mesajımda linki ve denediğim oyunları görebilirsiniz.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı