Downclock yaptığım işlemcim ve ekran kartım darboğaz yapıyor mu?

Wiro8

Decapat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar, bileşenlerim:
İşlemcim Ryzen 5 5600X 4.0GHz 1.1 volt kullanıyorum.
Ekran kartımın ise downclock değerleri bu şekilde PNY RTX 3070.

Screenshot_2.png
Monitörüm 2K dolayısıyla oyunlarımı da 2K oynuyorum.
Test amaçlı 15-20 dakikalık Apex Legends oynadım benim gözlemim sonucu arada ufak FPS düşüşleri dışında bir sorun göremedim fakat bilgili kişilere de danışmak istedim. Aşağıya Apex Legends oyun sonrası sıcaklık kullanım değerlerini bırakıyorum değiştirmem gereken bir ayar vs. var mı her türlü öneriye açığım.
Ekran kartım oyun sırası maksimum 64 dereceyi gördü.

Screenshot_1.png

Abi 3 fanlı model ısınmıyor ki zaten neyin fan sesinden rahatsız olacaksın anlayamadım karta böyle saçma sapan şeyler yapmayın kullan tam performansta gitsin.
yani oyun oynarken kulağıma fan sesi gelmesinden rahatsız oluyorum bunda sorun ne ki ? Aynı zamanda bileşenlerimin ömrünü olabildiğince uzatmak istiyorum

yani oyun oynarken kulağıma fan sesi gelmesinden rahatsız oluyorum bunda sorun ne ki ? Aynı zamanda bileşenlerimin ömrünü olabildiğince uzatmak istiyorum
Bu kadar takıntılı olmayın sanki kart 3 sene sonra bozulacak. 7/24 Mining yapılmış kartlara bile hiçbir şey olmuyor RX570ler hala taş gibi çalışıyor kaç yıllık kart. Senin kartın 3 fanlı taş gibi 3070 model. Saçma düşünce içerisine girip kartın gücünü kısmana benim tepkim. Ömrünü ne kadar uzatabileceğini düşünüyorsun peki var mı belli bir tarihi?

Bu kadar takıntılı olmayın sanki kart 3 sene sonra bozulacak. 7/24 Mining yapılmış kartlara bile hiçbir şey olmuyor RX570ler hala taş gibi çalışıyor kaç yıllık kart. Senin kartın 3 fanlı taş gibi 3070 model. Saçma düşünce içerisine girip kartın gücünü kısmana benim tepkim. Ömrünü ne kadar uzatabileceğini düşünüyorsun peki var mı belli bir tarihi?
Ömrü o kadar önemli değil de oyun oynarken bilgisayarımdan kulaklığımı aşacak şekilde fan sesi gelmesi beni rahatsız ediyor bu sebeple gücü düşük tutup sıcaklığı azaltıyorum dolayısıyla fanların hızı düşmüş oluyor

Ömrü o kadar önemli değil de oyun oynarken bilgisayarımdan kulaklığımı aşacak şekilde fan sesi gelmesi beni rahatsız ediyor bu sebeple gücü düşük tutup sıcaklığı azaltıyorum dolayısıyla fanların hızı düşmüş oluyor
İşlemciyi anlarımda Ekran Kartından mı geliyor o aşan ses? Bende 3 fanlı 4080 kullanıyorum daha kartı 72'nin üstüne çıkaramadım fan sesi duymadım bile. Ha diyeceksin ki gücü aynı mı? değil. Ben 16 GB'ın 15,5 GB'ını dolduruyorum Render alarak. Senin ayarlarında bir problem olabilir. O kart söylediğin gibi bir fan sesi çıkaramaz. Genel olarak havalandırma ve fan ayarlarına bakmakta fayda var. Söylemek istediğim Ferrari alıyorsun ama 50 ile gideyim diyorsun yanlış anlama beni :)

Geri
Yukarı