RTX 3070 Ti ve 5600X darboğaz yapıyor mu?

mcOffie

Picopat
Daha fazla  
İyi günler herkese.

RTX 3070 Ti ve 5600X arasında darboğaz farkını biraz da olsa overclock ile kapatmak istedim.
4800 MHz 12450 Volt'da resimdeki sıcaklık GPU ve işlemci kullanım oranında sıkıntı var mı?

Dosya Ekleri

• cyberpunbk.jpg
    cyberpunbk.jpg
    596,4 KB · Görüntüleme: 61
  • cyberpunbk.jpg
    cyberpunbk.jpg
    596,4 KB · Görüntüleme: 71
Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır, darboğaz için CPU kullanımı %90 lardayken GPU kullanımının az olması gerekiyor. Diğer belki oyunlarda olabilir.

Aynı bileşenlere sahibim evet yapıyor. Özellikle 1080p de işlemciye yük bindiren oyunlarda bir hayli fark edilir oluyor darboğaz. Bu yüzden yakın zamanda 2k geçip işlemci üzerindeki yükü almayı planlıyorum.

Bu senin grafik ayarına göre değişir, yani ayar kısayım max FPS alayım dersen yapar. Fakat oyunu ultraya alıp üstüne "Anti Aliasing" "FXAA / TXAA MSAA" açarsan hiç bir sorun olmaz. Anti Aliasing açmazsan tam kapasitede 1080P'de bazı oyunlarda kartın %100 çalışmayabilir. Tam kapasitede besler kartını.

1080p çözünürlükte 5600X RTX 3070 kullanıyorum. Hiçbir oyunda darboğaz yaşamadım. 3070 Ti ile darboğaz olacağını da düşünmüyorum. Tabloya bakarsak da darboğaz yok zaten.

Darboğaz var ama hissedeceğinizi zannetmiyorum çok az hele OC yaptıysanız muhtemelen o az olan darboğaz bile kalmamıştır.

Yeni konular

Geri
Yukarı