Downvote kullanım problemi

Furkaninkosesi

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Mersin
Daha fazla  
Merhabalar, XenFero'nun yeni sürümüne geçtik sonunda. Bence gayet güzel olmuş fakat yeni bir problem görmekteyim. İleriki zamanlarda benim gibi bazı insanlar da yakınacaktır bu durumdan.

Örnek olması için bir mavi ekran konusu:

Bu konuda mavi ekran alan konu sahibi minidump dosyalarını paylaşmamış. Minidump dosyalarını ve ayrıca konu ile ilgili olarak Stress testi istemişiz ve önüne gelen downvote atmış.

Bu kullanım bana göre yanlıştır. Downvote kullanımı karıştırılıyor ve farklı anlaşılıyor olabilir. Bu konuda ifade yasağı gibi bir yasak veya sınırlama getirilebilir veya ben downvote olayını yanlış anlamışımdır...

Bence de bu kullanım saçma olmuş. Yardım edecek olan kullanıcılar kendilerine downvote yağdığını görünce direkt kapatabilirler. Ben olsam öyle yapardım yani.
Bundan önce başka insanlara yardım ederken mutlu oluyordum. Bu olaydan sonra benim de yardım etme hevesim kaçtı.

Hepinize teşekkürler downvoteleri azaltmışsınız. Güncel bir konu olduğundan paylaşıyorum konunun açıldığı esnada downvoteler -4 ve -5 idi. Ek bölümüne de 2 dakika önceki görseli atıyorum.

Dosya Ekleri

• 1601562914884.png
    1601562914884.png
    3,9 KB · Görüntüleme: 22
  • 1601562983600.png
    1601562983600.png
    4 KB · Görüntüleme: 18
Downvote veya upvote alınca ne değişiyor? Beğeni gibi bir şey mi? Yoksa Reddit mantığıyla aynı mı? Çok fazla downvote alınca puanımız falan mı düşecek?

Geri
Yukarı