DP girişi olmayan laptopa 1080p 165 Hz monitör bağlanır mı?

Sorun yaşamanıza çok üzüldüm. Bilen arkadaşlar kullandığınız cihazda harici bir DP portu olmamasına rağmen aşağıda sizin attığınız görüntüde görünen DP çıkışının nereden görüntü verdiğini de söylesinler o halde.

Eki Görüntüle 1692018

Harici GPU sizin de attığınız görselde göründüğü gibi hem HDMI hem de DP üzerinden görüntü aktarabiliyor. Yanda görünen bilgisayarınızın kendi monitörü zaten. Orada Intel UHD grafik olmadan görüntü alamıyorsunuz cihazınızda.

Muhtemelen ayarlarla ilgili sorun yaşadınız. DP kablo takılıyken ayarlar konusunda yardımcı olabilirim. Kendi görüşüm tekrar yaptığınız HDMI kablosu masrafı boşa olmuş. DP, HDMI'a göre veri aktarımı olarak çok önde bir teknoloji. Bilgisayarınıza özel bir problem olma ihtimalini kenara koyarak söylüyorum bunları.
Monitörüm takılıyken msi afterburner ile ekran kartımın yüzde kaç kullanıldığına bakmıştım kullanım %40 ı geçmiyordu bugün aklıma bu geldi ve aynı testi tekrar yaptım ve kullanım %100 e kadar çıkıyor yeri gelince ve yaklaşık 250 FPS alıyorum büyük ihtimalle intel ekran kartımı kullanıyor bu şekilde bağlantı yaptığımda. Bir kaç aylığına şehir dışında olacağım o yüzden size kablo ile bağlantı yapıp bir görüntü gönderemiyorum maalesef eğer uygun görürseniz eve döndüğümde bu konuya sizi etiketleyerek tekrar bir cevap yazarım o şekilde sorun ayarlarda mı anlamış oluruz. Bu arada bir HDMI kablosu almadım henüz.

Yeni konular

Geri
Yukarı