DP to VGA iş görür mü?

quelthras

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

Yeni bilgisayar topladım ekran kartta sadece HDMI ve DP portları var. Şu anlık daha normal iş monitör kullanacağım Gaming alana kadar. Ekranlar Dell ve VGA girişleri mevcut. Sizde DP to VGA iş yapar mı yoksa HDMI to VGA mi alsam?

Bunu düşünüyorum.

VGA zaten sorunlu bir arabirim dönüştürücüyle analog görüntüyü dijitale çevirince iyice sıkıntı çıkarabiliyor.

Ben sadece hdmi to vga kullandım ve iş görüyordu. Dp denemedim.
Ama kesinlikle analog monitörlerden uzak durmanı tavsiye ederim. Bir tanecik kısım değmese saçmalıyor.

Merhaba arkadaşlar,

Yeni bilgisayar topladım ekran kartta sadece HDMI ve DP portları var. Şu anlık daha normal iş monitör kullanacağım Gaming alana kadar. Ekranlar Dell ve VGA girişleri mevcut. Sizde DP to VGA iş yapar mı yoksa HDMI to VGA mi alsam?

Bunu düşünüyorum.

İkisi de aynı mantık. Dijitali alıp analoga çevirecek. Fakat DP sadece bilgisayarda kullanırsın. HDMI to VGA alırsan PS3 PS4 monitöre bağlarsın belki, telefonu kabloyla bağlarsın vs gibi durumlarda elinde dönüştürücü olur.

İkisi de aynı mantık. Dijitali alıp analoga çevirecek. Fakat DP sadece bilgisayarda kullanırsın. HDMI to VGA alırsan PS3 PS4 monitöre bağlarsın belki, telefonu kabloyla bağlarsın vs gibi durumlarda elinde dönüştürücü olur.
Elimde şöyle hdmi to vga ve USB yo vga var laptopum için kullanıyordum bunlar da iş görür mü yoksa görüntü kalitesinden ödün verir mi?

Dosya Ekleri

• 16000296-6992-4EDE-B118-6A5E6E21A9C2.jpeg
    16000296-6992-4EDE-B118-6A5E6E21A9C2.jpeg
    133,2 KB · Görüntüleme: 20
Elimde şöyle HDMI to VGA ve USB yo VGA var laptopum için kullanıyordum bunlar da iş görür mü yoksa görüntü kalitesinden ödün verir mi?

USB to VGA hakkında bir bilgim yok. Eğer o HDMI to VGA ise çalışır. Biraz kayıp olur. Haliyle Dijitali analoğa ya da tam tersini kayıpsız yapamaz hiçbir teknoloji. Kullanabilirsin ama.

VGA to HDMI ise çalışmaz bu arada.

USB to VGA hakkında bir bilgim yok. Eğer o HDMI to VGA ise çalışır. Biraz kayıp olur. Haliyle Dijitali analoğa ya da tam tersini kayıpsız yapamaz hiçbir teknoloji. Kullanabilirsin ama.

VGA to HDMI ise çalışmaz bu arada.
Vga ya da hdmi to vga olduğunu nereden anlıyoruz 😁

@canysf dün bilgisayarı kurdum ekran kartı vs. Ama o size artıklarımla görüntü vermedi. Bugün vatandan Dp to dvi alacağım veya Dp to vga ara kablosu değil de direk monitöre girenlerden umarım iş görür

Yeni konular

Geri
Yukarı