Çözüldü Dpc Watchdog Violation ve Power State Failure Mavi ekran hataları

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

furkaner23

Hectopat
Monster Abra a5 v11.1 bilgisayara sahibim. Aldığım süreden beri(1 yıldan fazladır) bilgisayarı sorunsuz bir şekilde kullandım. Bilgisayarda herhangi bir değişiklik yapmamama rağmen yaklaşık 3 hafta önce autocad ve photoshop gibi çizim programlarını açtığımda (1 dk içinde veya 15-20 dk içinde değişebiliyor) bilgisayar tamamen donuyor ve bu iki mavi ekran hatasından birisini alıyorum. İlk başta virüsten kaynaklanabileceğini düşünüp bilgisayarımı formatladım fakat sorun çözülmedi. Video oyunlarını sorunsuz bir şekilde eskisi gibi oynayabiliyorum. Onun dışında başka programları kullanırken de sıkıntı çekmiyorum. Sadece bahsettiğim autocad ve photoshop programlarında bu hata oluyor. Yardım edebilir misiniz lütfen?
Sistem özellikleri şu şekilde:
intel core i7-7700 HQ 2.80 GHz
8 GB RAM
Nvidia Geforce GTX 1050 4 GB Ekran Kartı
240 GB SSD

Bu arada dün minidump klasörüne baktığımda 6 adet dmp dosyası görmüştüm. Şimdi burada paylaşmak için girdiğimde 2 tane vardı. Sorunun çözümünde bir eksiklik yaratır mı acaba ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Söylediğiniz sürücüleri güncellediğim halde düzelmemişti. Bugün servise götürdüm bilgisayarı. Sorun Nvidianın en son çıkan ekran kartı sürücüsündeymiş. Bir kaç versiyon eski sürücüyü yükledikten sonra sorun düzeldi. Yardımlarınız için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı