''Driver Power State Failure' ve 'Dpc Watchdog Violation'' Mavi Ekran Hatası

spoilerx

Decapat
Bilgisayarı aldığımdan beridir düzelmedi 3-4 gün önce format attım mavi ekran hataları yüzünden fakat düzelmedi, aynı sorun devam etmekte sadece kullandığım mimari çizim programlarında (AutoCad, SketchUp) yukarda belirttiğim mavi ekran hatasını veriyor onun harici oyunlarda vs. mavi ekran hatası almadım. Minidump klasörünü ve mavi ekran hatalarını yükledim. Bilgisayarımın özellikleri;

İntel Core i7-7700 HQ 2.80 GHz
8 GB RAM
Nvidia Geforce 1050Ti 4 GB Ekran Kartı
240 GB SSD

Benim de 2 3 haftadır aynı sorunum var hatta seninle tamamen aynı. Format attım düzelmedi, oyun oynarken hiçbir sorunla karşılaşmıyorum. Sadece autocad ve photoshopta oluyor bu. Sistem özelliklerimiz de seninle neredeyse aynı, ekran kartım GTX 1050 benim sadece. Seninkinin de monster olduğunu tahmin ediyorum. Kronik olabilir mi acaba sorun? Teknik servise götürmeyi düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet benim de 2 3 haftadır aynı sorunum var hatta seninle tamamen aynı. Format attım düzelmedi, oyun oynarken hiçbir sorunla karşılaşmıyorum. Sadece autocad ve photoshopta oluyor bu. Sistem özelliklerimiz de seninle neredeyse aynı, ekran kartım 1050 benim sadece. Seninkinin de monster olduğunu tahmin ediyorum. Kronik olabilir mi acaba sorun? Teknik servise götürmeyi düşünüyorum.

Ben teknik servise gönderdim evet monster bilgisayarım bakalım cevap bekliyorum.

Ben teknik servise gönderdim evet monster bilgisayarım bakalım cevap bekliyorum.
Garip olan şey sen bilgisayarı aldığımdan beri böyle demişsin ama ben 1 seneden fazladır sorunsuz kullanmama rağmen birden bu sorun oluştu. Ben de yarın götüreceğim servise. Umarım sorunsuz teslim alırsın. Bir gelişme olduğunda haber verirsen sevinirim.

Bende de bu sorun var evet. 1 seneden fazla oldu son 1 aydır bir sıkıntı var. Oyun oynarken olmuyor photoshop ve illüstratör kullanırken oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar servise götürdüm bugün bilgisayarı. Sorun sadeve Nvidianın en son çıkan ekran kartı sürücüsündeymiş. 1 2 ay önceki versiyonlardan birini yüklerseniz sorun çözülecektir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı