"DPC Watchdog Violation" ve "driver power state failure" Mavi Ekran Hatası

turhan64

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, bilgisayarım Monster Abra A5 V11.1. Ekran kartı Nvidia 1050, işlemci Intel 7700HQ.
Bilgisayara ekran kartı driver güncellemesi geldi, yükledim. Driverı güncellemeden önce de Gamepower adında bir kulaklık alıp onun driverını kurmuştum. En son yüklediğim driverlar bunlar. Daha sonra PUBG mobile oynarken başlıkta ki mavi ekran hataları ile karşılaştım. Bilgisayar kilitleniyor fakat USB portuna bağlı herhangi bir şey varsa ki bende fare var, çıkarttığımda bir süre kendine gelip mavi ekrana alıyor. Daha sonra DDU ile ekran kartı driverını sildim. Oyunu işlemci ile çalıştırıp oynadım, fakat hata oluşmadı. Sonra Nvidia sitesinden güncel ekran kartını tekrar yükleyip oynamayı denedim, aynı hatayla karşılaştım. Acaba ekran kartında bir arıza mı var yoksa başka bir şey mi? Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
"Driver power statue failure", "sürücü güç durumu arızası" demekmiş. "DPC watchdog violation" ise genelde donanımları monitör etme esnasında oluşan bir sorunmuş. Yani sorun ekran kartı kaynaklı olabilir. Minidump'u bekleyelim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı