Çözüldü DPC_watchdog_violation Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

MrAlpay

Femtopat
Merhaba arkadaşlar, forumu takip ederken bu konu hakkında birçok başlık açıldığını fark ettim. Yeni aldığım ASUS G512lv-hn144 bilgisayarımda Opera veya Edge üzerinden YouTube'da video izlerken aldığım bir BSOD hatasını paylaşıyorum. Oyunlarda veya ofis programlarımda en yüksek ayarlarda daha hiçbir sıkıntı yaşamadım. Genelde internet üzerinden bir içerik izlerken 10-15 dk hiç bir sıkıntı ile karşılaşmadan video izleyebiliyorum. Fakat FullScreen izlerken küçültme tuşuna bastığımda veya videonun ortasında hiçbir şey yapmaz iken her şey donuyor daha sonra hata veriyor. Bazen ölü sekmeyi kapatıyorum ve bir başka sekmeden arama motoruna bağlanmak istiyorum ama uygulama çalışmasına rağmen uygulamanın internet ile tamamen iletişimi kesilmiş oluyor. Daha sonra malumunuz videodaki ses kendini geri sarıp tekrar ediyor veya uygulama çöküyor. Mavi ekran hatası veriyor. Sizlere minidump dosyasını ekte paylaşıyorum. Şimdiden ilgilenen veya okuyan arkadaşlara teşekkürler.

Asus Minidump

Çözüm
Arkadaşlar sorun çözüldü.
-Bilgisayarın uyumlu olmayan veya hatalı yazılımlarından kaynaklı bir sorun olduğunu düşünüyorum.

1-Memtest86, HDD Sentinel sonuçlarında herhangi bir sıkıntı gözükmemişti.
2-Intel'e ait sürücülerimi bilgisayarımda gözükmemesine rağmen eski olduğunu farkettim ve arkadaşların yardımı ile Drivers&Software sitesinden güncelledim.
3-Windows 10 20H2 sürümüne herhangi bir uyumluluk sorunu daha yaşamamak için geçirmemiştim.

Sorunumun Çözümü:
1- Ağ kartı sürücelerimi @Assecreed 'in yönlendirdiği gibi güncelledim.
2- Bilgisayarımdaki ağ akışına müdahalede bulunan Asus Game Center'ı sildim.
2 gündür bir problem yaşamadım. Tahminimce Asus Ağ ile ilgili software'larını daha optimize edemedi veya uyumluluğu konusunda sıkıntıları var.
Arkadaşlar sorun çözüldü.
-Bilgisayarın uyumlu olmayan veya hatalı yazılımlarından kaynaklı bir sorun olduğunu düşünüyorum.

1-Memtest86, HDD Sentinel sonuçlarında herhangi bir sıkıntı gözükmemişti.
2-Intel'e ait sürücülerimi bilgisayarımda gözükmemesine rağmen eski olduğunu farkettim ve arkadaşların yardımı ile Drivers&Software sitesinden güncelledim.
3-Windows 10 20H2 sürümüne herhangi bir uyumluluk sorunu daha yaşamamak için geçirmemiştim.

Sorunumun Çözümü:
1- Ağ kartı sürücelerimi @Assecreed 'in yönlendirdiği gibi güncelledim.
2- Bilgisayarımdaki ağ akışına müdahalede bulunan Asus Game Center'ı sildim.
2 gündür bir problem yaşamadım. Tahminimce Asus Ağ ile ilgili software'larını daha optimize edemedi veya uyumluluğu konusunda sıkıntıları var.

Artı -1 Eksi
Çözüm

Geri
Yukarı