DPC_WATCHDOG_VIOLATION hatası

İşletim sistemi
Windows 10

ArderZ

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar. ASUS TUF Gaming FX505-DT BQ190 (Ryzen 5 3550 H, 8 GB RAM, GTX1650 Ekran Kartı, 1 TB HDD, 256 SSD) Cihazımı bundan 1 ay kadar önce DPC_WATCHDOG_VIOLATION Mavi ekran hataları ve ısınma sorunu nedeniyle garantiye göndermiştim. Cihazım garantiden geldikten 2 gün sonra tekrar aynı DPC_WATCHDOG_VIOLATION Mavi ekran hatasını aldım ne yapacağımı şaşırmış durumdayım. Serviste yapılan testte cihazımda herhangi bir sorun görünmüyordu. Bilen arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim.

Minidump: 09.06.2021.rar

Sorun ekran kartında.
+DDU ile ekran kartı sürücüsünü kaldır.
+Manuel olarak GTX 1650 ekran kartı sürücüsünü indir 466.27 sürüm

GTX 1650 ekran kartı sürücüsü.

DDU nasıl kullanılır video.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Sorun ekran kartında.
+Manuel olarak GTX 1650 ekran kartı sürücüsünü indir 466.27 son sürüm şu an.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Eline sağlık ama son sürüm 466.63. 466.63 sürümü sorun çıkarttığı için arkadaşa 466.47 sürümünü yüklemesini söyle.

Sorun ekran kartında.
+Manuel olarak GTX 1650 ekran kartı sürücüsünü indir 466.27 sürüm

Merhabalar cevabınız için çok teşekkür ederim.
Cihazım garantiden geldiğinde üzerinde 466.63 sürümü vardı cihaz tertemiz geldi fakat yine sorun oldu.
Cihazımı garantiye göndermeden önce @283156 hocam çözüm olarak önermişti DDU rehberini fakat yaptıktan sonra amd ekran kartı sürücüsü sıkıntı çıkardı ve eski sürücüye dönmek zorunda kalmıştım yine aynı sorunu yaşamamak için ne yapmalıyım yardımcı olabilir misiniz ?
Not: GTX1650 nin 466.47 sürümlü sürücüsünü indiriyorum şuan.
Eline sağlık ama son sürüm 466.63. 466.63 sürümü sorun çıkarttığı için arkadaşa 466.47 sürümünü yüklemesini söyle.
Cevabınız için teşekkür ederim sitede arattığım gibi WHQL olarak çıktı belirttiğiniz sürüm indiriyorum şuan.

466.47 sürümünü kurduktan sonra mavi ekran alırsanız mesaj atarsınız.
Geri dönüşünüz için teşekkür ederim hocam sürücü şuan iniyor fakat DDU rehberini uyguladığımda dahili ekran kartı sürücüm sıkıntı çıkarmıştı son uygulamamda tekrar sıkıntı çıkarma olasılığı var mı sizce ?
Sıkıntı çıktığı için eski sürüme dönmek zorunda kalmıştım.
Soru: DDU rehberini sadece harici ekran kartına uygulasam sıkıntı olur mu ?
Çünkü dahili ekran kartı sürücüm biraz eski kalmış onuda güncellemek istiyorum fakat sorun yaşamaktan çekiniyorum.

son uygulamamda tekrar sıkıntı çıkarma olasılığı var mı sizce?
Olasılık her zaman vardır. Ama sorun çıkartacağını sanmıyorum.

DDU rehberini sadece harici ekran kartına uygulasam sıkıntı olur mu?
1623333111216.png

Bunu seçebiliyorduk sanırım. Bence sıkıntı olmayacaktır. Sadece ekran kartınızın sürücüsünü sileceksiniz.

Sonra 466.47 sürümünü indireceksiniz. Şu an yeni 466.77 sürümü çıktı galiba. 466.77 sürümü sorunsuz ise ilerde 466.77 sürümüne geçebilirsiniz.

Merhabalar cevabınız için çok teşekkür ederim.
Cihazım garantiden geldiğinde üzerinde 466.63 sürümü vardı cihaz tertemiz geldi fakat yine sorun oldu.
Cihazımı garantiye göndermeden önce @283156 hocam çözüm olarak önermişti DDU rehberini fakat yaptıktan sonra AMD ekran kartı sürücüsü sıkıntı çıkardı ve eski sürücüye dönmek zorunda kalmıştım yine aynı sorunu yaşamamak için ne yapmalıyım yardımcı olabilir misiniz?
Not: GTX1650'nin 466.47 sürümlü sürücüsünü indiriyorum şu an.

Cevabınız için teşekkür ederim sitede arattığım gibi WHQL olarak çıktı belirttiğiniz sürüm indiriyorum şu an.

Chrome üzerinden manuel olarak mı 466.47 sürümü indiriyorsun.
AMD işlemcin için AMD software indirebilirsin. Windows AMD sürücülerini yüklüyor diyebiliyorum.
Güncel Windows kullan ve güncel yonga seti sürücü kur.

Son düzenleme:
Hocam
Olasılık her zaman vardır. Ama sorun çıkartacağını sanmıyorum.

Eki Görüntüle 1063120
Bunu seçebiliyorduk sanırım. Bence sıkıntı olmayacaktır. Sadece ekran kartınızın sürücüsünü sileceksiniz.

Sonra 466.47 sürümünü indireceksiniz. Şu an yeni 466.77 sürümü çıktı galiba. 466.77 sürümü sorunsuz ise ilerde 466.77 sürümüne geçebilirsiniz.
Hocam az önce tekrar baktım Gtx1650 mobile için 466.47 WHQL görünüyor halen onu yükleyeceğim.
Hocam cihazım garantiden yeni gelmesine rağmen oyun içerisinde dahili gpu ve işlemci fazla ısınıyor. Aygıt yöneticisinden baktığımda dahili ekran kartının sürücüsünün eski olduğunu gördüm. Amd drivers'dan güncel whql sürücüyü indirdim onuda kurmayı düşünüyorum inşallah sıkıntı cıkmaz sizce ısınma sorunu bir nebzede olsa azalır mı ?

Soru: Ge Force Experience her yeni driver cıktığında (optional veya whql) çıkan sürücü optional ise yüklemesem whql sürücüyü beklesem performans kaybı yaşar mıyım ?
Chrome üzerinden manuel olarak mı 466.47 sürümü indiriyorsun.
AMD işlemcin için AMD software indirebilirsin. Windows AMD sürücülerini yüklüyor diyebiliyorum.
Güncel Windows 10 kullan ve güncel yonga seti sürücü kur.
Nvidia ve Amd sürücüleri inmesi bitmek üzere DDU rehberini kullanarak ikisininde en güncel ve whql sürücülerini yükleyeceğim yardımınız için teşekkür ederim gelişmeleri buradan haber veririm.

Sürücüleri güncellemek sıcaklığı azaltmaz. Sürücüyü güncellemek performansı arttırabilir.

Ben optional sürücü önermiyorum. Ben genelde WHQL sürüm sürücü öneririm.

Sorun yaşarsanız söylersiniz.

WHQL sürücü optional sürücüye göre daha iyi diye biliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı