"Dpc_watchdog_violation" mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

EmrBSTNC

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle merhabalar,
ASUS TUF Gaming FX505-DT BQ190 cihazımda mavi ekran (dpc_watchdog_violation) hatası alıyorum.
Cihazım 4 aylık bir cihaz. Son 10 gündür bu hatayı alıyorum sürücülerimi güncelledim, sıfırdan kurulum yaptım fakat hata almaya devam ediyorum.

Minidump dosyalarım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sürücüleri nasıl güncelledin?

Ekran kartı sürücüsü ile alakalı oluşmuşa benziyor. En başta DDU ile var olan ekran kartı sürücünü sil. Sonra ekran kartının kendi sitesinden en güncel WHQL yazılı sürücüyü indirin.

"sfc /scannow" rehberini uygula.

Tekrar mavi ekran alırsan dump dosyanı paylaşırsın.

Sürücüleri nasıl güncelledin?

Ekran kartı sürücüsü ile alakalı oluşmuşa benziyor. En başta DDU ile var olan ekran kartı sürücünü sil. Sonra ekran kartının kendi sitesinden en güncel WHQL yazılı sürücüyü indirin.

"Sfc /scannow" rehberini uygula.

Tekrar mavi ekran alırsan dump dosyanı paylaşırsın.

Teşekkür ederim sizin dediğiniz şekilde eski sürücüyü kaldırıp yüklemedim fakat bütün sürücülerimi ASUS'un web sitesinden güncelledim (bıos dahil). Son olarak Windows güncellemelerimi denetledim ve Windows 20H2 01 ve Windows'un isteğe bağlı sürü güncellemelerini de yaptım. Birkaç saattir kullanıyorum henüz mavi ekran hatası almadım.

Not: Bugün temiz kurulumun ardından Office 365 yüklerken bu hatayı aldım (gerekli dosyaları hazırlıyoruz diye donup kalmıştı ama ben bilgisayarımı kullanabiliyordum bilgisayarı birkaç dakikalığına bıraktım ben yokken bilgisayar kapanıp açılmış açıldığında Office yüklenmişti.)

Son düzenleme:
Ekran kartı ile ilgili oluşmuş.

1610908736801.png

"nvlddmkm.sys" hatası ekran kartı ile ilgilidir. İnternette biraz araştırın anlarsınız.

Ekran kartı sürücünü güncellediğine emin misin?

Ekran kartın nedir?

Eki Görüntüle 840742
"nvlddmkm.sys" hatası ekran kartı ile ilgilidir. İnternette biraz araştırın anlarsınız.

Ekran kartın nedir?

GTX 1650 ekran kartı var NVIDIA üzerinden güncelledim.

Eki Görüntüle 840742

Ekran kartın nedir?

Sürücüm güncel başka önerebileceğiniz bir şey var mı hocam?

Ekran kartı sürücün güncel ise başka önerebileceğim şeyler var.

OCCT testi yapmanı isterim. İnternette biraz araştırın OCCT testi ile ilgili bilgi toplayın.

OCCT testi yapın 10-15 dakika arası yapın. Crash verirse belirtin.

Ek olarak "DISM" rehberinin ilk 3 adımını uygulayabilirsin. 4. adım zaten isteğe bağlı.

Ekran kartı sürücün güncel ise başka önerebileceğim şeyler var.

OCCT testi yapmanı isterim. İnternette biraz araştırın OCCT testi ile ilgili bilgi toplayın.

OCCT testi yapın 10-15 dakika arası yapın. Crash verirse belirtin.

Ek olarak "dısm" rehberinin ilk 3 adımını uygulayabilirsin. 4. adım zaten isteğe bağlı.

İlgilendiğiniz için çok teşekkür ederim, önerdiğiniz OCCT testi araştırdığım kadarıyla riskliymiş biraz gözümü korkuttu cihaz yeni olduğu için yapamadım.

Sfc /scannow komutunu yaptım bir hata buldu ve tamir etti.
Şu an birkaç gün cihazımı test edeceğim yine sıkıntı olursa garantiye göndereceğim.

Geri
Yukarı