Dragon Age Origins sınıf ve cinsiyet ne kadar etkiliyor?

Exellancy

Decapat
Dragon age Origins oynuyorum ama birkaç nokta takıldı kafama. Rehberlerde vs. pek düzgün bilgi bulamadım.

İlk sorum seçtiğimiz cinsiyete göre oyunda neler değişiyor, avantajlı dezavantajlı yönleri nelerdir? Erkek karakter oluşturacaktım ama tipler çok çirkin geldi, kız oluşturmaya karar verdim, yanlış okumadıysam oyunda romantizm varmış biraz, kız karakter oluşturursam bu konusa bir eksiklik yaşar mıyım? :)

Seçtiğimiz sınıf oynanışı ne kadar etkiliyor ve puan dağıtırken hata yapma şansımız var mı? Yani bir skille puan vermek sadece oynanış stilimizi mi değiştiriyor yoksa yanlış puan verip daha güçsüz olmamız gibi bir durum söz konusu mu? Yeni başlamış biri olarak hangi sınıfı seçmem daha mantıklı olur?

Yol bulma olayını da tam çözemedim, götev aldığımızda haritada simge falan çıkmıyor, gorevleri hep tesadüfen yapabildim nasıl yapıyoruz?

Bir de Alt Tab attığımda ya da bazen yükleme ekranında oyundan atıyor bir çözümü var mı?

Biraz uzun oldu özür dilerim, kimse okumayacak diye korkuyorum ama okuyan varsa hepsine olmasa da bildiklerinize yanıt verir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dragon age Origins oynuyorum ama birkaç nokta takıldı kafama. Rehberlerde vs. pek düzgün bilgi bulamadım.

İlk sorum seçtiğimiz cinsiyete göre oyunda neler değişiyor, avantajlı dezavantajlı yönleri nelerdir? Erkek karakter oluşturacaktım ama tipler çok çirkin geldi, kız oluşturmaya karar verdim, yanlış okumadıysam oyunda romantizm varmış biraz, kız karakter oluşturursam bu konusa bir eksiklik yaşar mıyım? :)
Cinsiyetin oyuna bir etkisi yok. Oyunda 2 son mevcut kadın açınca o ikinci son nasıl olur hiç denemedim.
Seçtiğimiz sınıf oynanışı ne kadar etkiliyor ve puan dağıtırken hata yapma şansımız var mı? Yani bir skille puan vermek sadece oynanış stilimizi mi değiştiriyor yoksa yanlış puan verip daha güçsüz olmamız gibi bir durum söz konusu mu? Yeni başlamış biri olarak hangi sınıfı seçmem daha mantıklı olur?
Seçtiğin sınıfa göre oynanış değişiyor. Hatta her sınıfın Specializations diye özel skill ağaçları mevcut. Bunların kimisi kendiliğinden kimisini oyunda belli başlı şeyleri yaparak açıyorsun. Kendine bir sınıf ve o sınıfta gideceğin build belirle skill puanlarını ona göre dağıt.
Yol bulma olayını da tam çözemedim, götev aldığımızda haritada simge falan çıkmıyor, gorevleri hep tesadüfen yapabildim nasıl yapıyoruz?
Oyunun haritası bölgelere ayrılmış şekilde. İlerledikçe bölgeler açılıyor. Eğer bir bölgede görev var ise o bölgenin simgesi haritada parlak görünür. Bazı görevler için özel bölgeler oluyor. Bu bölgeler yalnızca o görev için aktif oluyor.
Bir de Alt Tab attığımda ya da bazen yükleme ekranında oyundan atıyor bir çözümü var mı?
Eski bir oyun olduğu için günümüz bilgisayarlarında stabil çalışmıyor. Maalesef bu gibi sorunlar olabiliyor. Keşke EA boş beleş işlerle uğraşana kadar şu oyunu remake yapsa.

Yeni konular

Geri
Yukarı