Dragon Center ile driver yüklemek sağlıklı mıdır?

Master ChiefN

Decapat
Yer
Nachi
MSI anakart olan bir sistem için yüklemek istiyorum ama kararsız kaldım. Hepsini tek tek kendi sitelerinden mi yükleyeyim? Driverlar için tavsiyeleriniz nelerdir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yani anakartın sağladığı LAN ve ses driverini kurabilirsiniz. Ancak Gpu yu Chipseti falan Nvidia ve Amd nin sitesinden indirin. Anakartın önerdiği geriden geliyor olabilir.

Hangi yerden indireyim? Çünkü MSI sitesinde, sürücüyü kontrol ederken bazılarının daha güncel sürümü bulunmakta.
Hangi sürücüleri istiyorsunuz? Chipset sürücüsünü CPU üretici sitesinden, anakartla ilgili ağ sürücülerini ve ses sürücülerini anakartın sayfasından, GPU sürücülerini de yine üretici sitesinden indirin.

Yani anakartın sağladığı LAN ve ses driverini kurabilirsiniz. Ancak Gpu yu Chipseti falan Nvidia ve Amd nin sitesinden indirin. Anakartın önerdiği geriden geliyor olabilir.
Mesela intel wifi olduğu için, intel sitesinde daha güncel sürücüsü var. İntelden yüklemek, galiba sorun çıkartmayacaktır.

Birde Amd Driver 2 tane seçenek var.

Hangisini yükleyeyim;
121EDB6E-4A04-4714-ABA6-497FFAEBC450.jpeg

——————————————————————————————————————————————————
Hangi sürücüleri istiyorsunuz? Chipset sürücüsünü CPU üretici sitesinden, anakartla ilgili ağ sürücülerini ve ses sürücülerini anakartın sayfasından, GPU sürücülerini de yine üretici sitesinden indirin.

Tüm sürücüleri güncellemek istiyorum. Bir de sürücü güncellerken eskisi kalıyor mu, yoksa temizleyip mi güncelliyor? Temiz kurmasını istiyorum.

Recommended WHQL sürümünü kurabilirsiniz. Donanım kimliğini bulduysanız aynı şekilde güncel kablosuz sürücünüzü de Intel'den indirebilirsiniz.
Temiz kurulum için kurulum asistanı size temiz kurulum seçeneği sunar, onu işaretlerseniz sorun olmaz.

Geri
Yukarı