Dragon Center İşlemciyi Tanımıyor

Hasan Gürlek

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Manisa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar Dragon Canter işlemcimi görmüyor. Ryzen 5 2600 kullanıyorum. Sebebini bilen var mı?

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    12,1 KB · Görüntüleme: 191
BIOS Versiyonunuz nedir? Anakart üreticinizin en son BIOS güncellemesini yapmadıysanız yapın.

Ayrıca sorun diğer CPU odaklı yazılımlarda da mevcut mu? Örneğin CPU-Z işlemcinizi görüyor mu? Veya Core Temp?

BIOS en son güncel sürümünde. CPU-Z görüyorr işlemcimi. Ayrıca resimde ki kayıt ekranın da tüm bilgileri doğru girmeme rağmen " Products sn Empty " hatası veriyor. Bu nedir? @Dutchman

Dosya Ekleri

• Adsız1.png
    Adsız1.png
    45,8 KB · Görüntüleme: 255
Son düzenleme:
Muhtemelen yazılımda bir sorun var. Çünkü ben de az önce normal modda işlemcimi göremezken uyumluluk modu ile Windows 7 de çalıştırdım ve işlemcimi gördü. Deneyin, fakat güvenilir olmayabilir. Zira Gaming Modu bir O.C. işlemi yapıyor ve bunu sanallaştırılmış bir uygulamada yapmayı tercih etmem şahsen.

Muhtemelen yazılımda bir sorun var. Çünkü ben de az önce normal modda işlemcimi göremezken uyumluluk modu ile Windows 7 de çalıştırdım ve işlemcimi gördü. Deneyin, fakat güvenilir olmayabilir. Zira Gaming Modu bir O.C. işlemi yapıyor ve bunu sanallaştırılmış bir uygulamada yapmayı tercih etmem şahsen.
Peki bu şekilde oyunlar da gaming mod açsam bir problem olur mu? Overclock işlemini sadece ekran kartına mı yapıyor, işlemciyi de işin içine katıyor mu ?

Peki bu şekilde oyunlar da gaming mod açsam bir problem olur mu? Overclock işlemini sadece ekran kartına mı yapıyor, işlemciyi de işin içine katıyor mu ?

Kendim kısaca test ettim ve gördüğüm kadarıyla yalnızca ekran kartına etki eden bir O.C. işlemi söz konusu. Ekranın önüne renkleri daha canlandırması amacıyla bir filtre ekliyor (bkz. MSI Gaming App özelliği) , arkada çalışan çeşitli Windows servislerini kapatıyor ve ekran kartı frekansını çok az arttırıyor.

Açıkçası 52 FPS alırken 54 FPS almamı sağladı. Değer mi derseniz bana kalırsa değmez. Aynı testte MSI Afterburner ile kendi ayarlarımda 61 FPS alıyorum.

Fakat donanımınız gayet güçlü. Afterburner kullanmanıza gerek yok Dragon Center yeterlidir sizin için.

Aynı sorunu yaşıyorum böyle bir konu açılmış ama nasıl çözüme kavuştu konu? Sadece GPU'yu algılıyor Dragon Center.

Dosya Ekleri

• gpu.JPG
    gpu.JPG
    66,8 KB · Görüntüleme: 145
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, sorunu çözebildiniz mi bende de öyle şuan

Aynı sorunu yaşıyorum böyle bir konu açılmış ama nasıl çözüme kavuştu konu? Sadece GPU'yu algılıyor Dragon Center.
Şuan benim de öyle, çözüm bulabildiniz mi?

Geri
Yukarı