Dragon's Dogma 2'de oyuna baştan başlamanıza izin verilmiyor, oyuncu para ödemeye itiliyor

Ben oyunun başında karakterden memnun kalmadığım için 3 defa falan save silip tekrar başladım.

Yöntemi şu şekilde. Öncelikle Steam da kütüphaneden oyuna sağ tıklayıp özellikleri açıyorsun orada Steam bulut kaydını kapatıyorsun. Sonrasında ise C Steam klasörüne giriyorsun userdata klasöründeki save dosyalarını hepsini sil gitsin geri geliyor zaten. Sonra oyuna girip grafik ayarlarını yapıyorsun oyundan çıkıyorsun. Steam'ı açıp özelliklerden kapatmış olduğun bulut save sistemini aktif ediyorsun. Bir uyarı çıkıyor save dosyaları bulut dosyaları ile uyuşmadı diye hangisini kaydetmek istiyorsun diye sana soruyor. Sende yeni tarih ve saatli olan save dosyasını buluta kaydediyorsun. Oyunu açıp yeni karakterini oluşturup keyfini sürüyorsun tabii optimizasyon için böyle bir hile henüz yok :D

Oyunu aldığın için 'Paranla rezil olmak' terimi bu oyun için o kadar iyi bir göstergeki...

Ben bu optimizasyo yüzünden Pro'su güzel çıkarsa Xbox Series X Pro kötü çıkarsa PS5 Pro geçmeyi düşünüyorum PC daha güzel oynatabilir ama 30 bin verip sonra yükseltmek zorunda olacaksam bununda nedeni NVIDIA ve optimizasyon olacaksa 500 dolarlık cihaz daha cazip. Türkiye'den almam 500 dolara gelir.
Böyle bir oyun için cihaz değiştirmek mantıklı mı sence?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı