Dragon's Dogma 2'nin yapımcısı fast travel sistemini eleştirdikten sonra fast traveli parayla sattı

İngilizce öğrenin diyen kitleyi anlayamıyorum neden kendi dillerini bu kadar hiçe sayıyorlar ki. Onun dışında artık oyunlarda normal İngilizce de konuşulmuyor Thy, Thine, Thou gibi yeni terimler kullanılıyor insana bildiğini de unutturuyorlar arkadaş.
Çünkü bu zamanda İngilizce bilmeme gibi bir lüksün yok. Türkçe dil desteği olsun, güzel lafım yok ama dil bilmeme lüksün de yok kusura bakma. Dünyada birçok olay artık İngilizce ya da Çince ile dönerken, 30-40 yaşındaki adamlar dil öğrenmeye çabalarken senin kanepende oturup "Türkçe yok çok kötü." demeye pek hakkın yok. Kaldı ki Grand RPG dünyada niş bir tür iken Türkiye'de bilen çok az zaten. Muhtemelen millet Witcher'a benziyor diyip oyuna girer, dayak yiyip çıkarlar.

Çünkü bu zamanda İngilizce bilmeme gibi bir lüksün yok. Türkçe dil desteği olsun, güzel lafım yok ama dil bilmeme lüksün de yok kusura bakma. Dünyada birçok olay artık İngilizce ya da Çince ile dönerken, 30-40 yaşındaki adamlar dil öğrenmeye çabalarken senin kanepende oturup "Türkçe yok çok kötü." demeye pek hakkın yok. Kaldı ki Grand RPG dünyada nıs bir tür iken Türkiye'de bilen çok az zaten. Muhtemelen millet Witcher'a benziyor deyip oyuna girer, dayak yiyip çıkarlar.

Oyun anlaşılıyor ama Türkçe olunca daha güzel oluyor bir oyunu anlayarak oynamama rağmen TR yama aradım TR yama bulamayınca aynen devam ettim.

Bu arada arkadaşlar oyunda sadece Denuvo yok. Capcom'un kendi uyguladığı "aynı gün içinde en fazla 5 farklı PC bağlanabilir" şeklinde makine sınırı da var.

GeForce NOW üzerinden oynamaya çalışınca bir gün içerisinde aşabilir sınırı.

Çünkü bu zamanda İngilizce bilmeme gibi bir lüksün yok. Türkçe dil desteği olsun, güzel lafım yok ama dil bilmeme lüksün de yok kusura bakma. Dünyada birçok olay artık İngilizce ya da Çince ile dönerken, 30-40 yaşındaki adamlar dil öğrenmeye çabalarken senin kanepende oturup "Türkçe yok çok kötü." demeye pek hakkın yok. Kaldı ki Grand RPG dünyada niş bir tür iken Türkiye'de bilen çok az zaten. Muhtemelen millet Witcher'a benziyor diyip oyuna girer, dayak yiyip çıkarlar.
İngilizce olmasına bir lafım yok benim için daha iyi dilimi geliştiriyorum fakat dediğim gibi normal ingilizce kullanılmıyor o dediğim terimleri ortalama ingilizcesi olan birisi anlamaz.

Ben oyunu çıktığı gün aldım, Türkçe yamayla oynuyorum gayet güzel şuanlık. Optimizasyon sorunları var evet illaki düzelecek. Dlc ler çok aman aman şeyler değil kozmetik karakter değiştirme falan, ışınlama taşları var ama hakikaten ışınlanma aklıma bile gelmedi oynarken.

Ben de size şunu sormak istiyorum; Capcom yıllardır bunu yapıyordu da yeni mi akıl ettiniz bunu boykot etmeyi? Yıllardır dövüş oyunları size 15-20 dolardan karakter satın aldırıyor. Capcom da bu mikro ödeme işini Devil May Cry 4'ten beri yapıyor ama niyeyse insanların sesi şimdi çıkıyor. Siz istediniz bunu. Sesinizi geç çıkardınız. Sonucu da bu işte. Her firmanın köpeği olursanız, firmaları her oyununda daha da yüceltirseniz olacağı bu.

İyi ki de oyunu almak yerine hesap almışım bu arada. Alsaydım harbi üzülürmüşüm. Monster Hunter Rise+Sunbreak, Persona 4 Golden aldım ve yakında biraz para koyup Baldur's Gate 3 alacağım. Harbiden de iyi kararı vermişim almamakla. Mutluyum.
Hocam oyunun micro ödeme konusunda bir sıkıntısı yok, Capcomun dediğiniz gibi neredeyse tüm oyunlarında yaptığı şeyler ama hiç birinde illa alınması gereken şeyler değil, çok basit dlcler misal kamp malzemesi, oyunu belli bir süre oynadıktan sonra artık onları yere atıyorsunuz o kadar fazla elde ediyorsunuz çünkü. Twitten sonra insanlar birden önyargıyla yaklaşıp birde RPG türünde oyun olduğu için aşırı tepki verdi. Şuan o konudaki tepkiler duruldu zaten tepki verilecek bir durum yok. İnsanlar oynadıkça oyun süreleri uzadıkça durumu anladı çünkü.Şuan PC cephesinde tek sıkıntı optimizasyon o da zamanla hallolacaktır. Sizde o önyargıyla yanaşmayın diye söylüyorum, optimizasyonu dışında şuan harika bir RPG oyunu son zamanlarda çıkan.Tabiki nasıl alacağınız sizi ilgilendirir ama mikro ödeme konusundan dolayı satın almadıysanız alın derim. Hatta Emin Çıtakın videosunu izlerseniz benim söylediklerimle aynı şeyleri söylüyor
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
.

Geri
Yukarı