Yazılım mühendisliği vs Avukatlık

s_g_rx7_1

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben 9. sınıf öğrencisiyim ve benim sayısal pek iyi sayılmaz sınavlarda 90 alıyorum. Ancak denemelerden 10 net falan. Edebiyatım tarihim falan da iyidir. Bu bilgiler şunun için hem sayısal seçip yazılım mühendisliği okumak istiyorum, hem de avukatlık. Hangisi daha iyidir? Acaba merak ettim hangisini okumak daha kolay? Hangisi daha zor? Yazılıma ilgim var bir yandan. Ufaktan web kodlama falan öğrenmeye çalışıyorum. Ne yapmalıyım, bilgi verebilir misiniz?

Hocam yazılım mühendisliğinde eskisi gibi gelecek yok herkes bu alana yöneliyor rekabet çok fazla ve yapay zeka ile talep gitgide azalmaya başladı.

Kalbin ne istiyorsa. Avukatlık zor ama güzel bir meslektir tabii başarılı olunca. Yazılım hiçbir zaman bitmez, yapay zekayı yapan zaten insanoğlu dolayısıyla kapasitesi de insanoğlunun internette bıraktığı kadar bilgidir. Yapay zekaya ayak uyduran yazılımcı işsiz kalmaz.

Sayısalın pek iyi sayılmazsa neden yazılım mühendisliği düşünüyorsun ki?
Bunun türevi Integra'li trigonometrisi var.
Limit demeyeceğim limit kolaydı bence çarpanlara ayırmadan ibaret 0/0 belirsizliği ise pay ve paydanın türevini limit X giderken 9 ise oradaki X yerlerine 9'U yaz bitti

Mutluluğun türevi alınmaz çünkü sürekli değildir 🥲

Arkadaşlar ben 9. sınıf öğrencisiyim ve benim sayısal pek iyi sayılmaz sınavlarda 90 alıyorum. Ancak denemelerden 10 net falan. Edebiyatım tarihim falan da iyidir. Bu bilgiler şunun için hem sayısal seçip yazılım mühendisliği okumak istiyorum, hem de avukatlık. Hangisi daha iyidir? Acaba merak ettim hangisini okumak daha kolay? Hangisi daha zor? Yazılıma ilgim var bir yandan. Ufaktan web kodlama falan öğrenmeye çalışıyorum. Ne yapmalıyım, bilgi verebilir misiniz?

Kankam bir abi tavsiyesi vereyim. Ben de bu sene mezunluktan çıkacağım inşallah ama yaptığım hata vardı. Kendimi pek keşfedememiştim. Bir baktım ki futbola da bilgisayara da tarıma da ilgim var. Sonradan baktım ki bilgisayar ve futbol bana daha yakın geliyor üniversite olarak bilgisayarla ilgili bölümleri düşünmeye başladım. Sana demek istediğim kendini biraz araştır. "Ben ne yapabilirim? Ne yeteneğim var?" diye sorular sor kendine. Hangisi sana yakın gelirse ona yönelmeye çalış. Ama illa bir seçim yapman gerekiyorsa bence yazılım seçme. Çok kişi seçiyor ve yapay zekanın gelişmesiyle artık çoğu şeyi alabiliyorsun anında. Ama dediğim gibi tercih senin. Önünde çok uzun bir yol var. Başarılar dilerim kardeşim :).

Yeni konular

Geri
Yukarı