Dragos DRX6515 hazır kasa bilgisayar alınır mı?

63 bin TL'yapıyor.

Bütçe 60k, ürün fiyatı da 60k, benim attığım parça listesi 4060 Ti ile eksik halde 60K'yı buldu. Nasıl 4070 Ti Super toplanılabilir kusura bakma anlamadım o yüzden soruyorum
Hepsiburada'da fiyatlar (diğer sitelere göre) pahalı ve parça seçiminiz yanlış. Gamegaraj, gaming.gen.tr, itopya gibi sitelerden toplayın.

Yazılım ile ilgileniyorum sanallaştırma desteği falan ağır işlemler için seçtim.
Çoğu yazılım artık grafik hızlandırma kullanıyor zaten.

Eğer işlemcim daha iyi olsun diyorsan ekran kartını 4070 super'e düşürüp işlemcini 7800X3D veya bütçene göre 7700X yapabilirsin.

Yazılım ile ilgileniyorum sanallaştırma desteği falan ağır işlemler için seçtim.
Yazılım için i9 14900KF kullanmak zorunda değilsiniz. 4 kat daha ucuz işlemci aynı işi aynı hızda yapacaktır.

Ucuz ve kalitesiz parçaları seçip pahalı fiyata satıyorlar. Anakart, güç kaynağı, RAM dandik olduktan sonra işlemci ve ekran kartı fark etmiyor. 25.000TL'ye toplayacağız bir sistem size aynı performansı verir.

Anakartı sordum MSI Pro B760M-A buymuş
RAM 5600MHz XRP Lancer
Ekran kartı Colorfull RTX 4060 Ti 8 GB
Güç kaynağı 750W

Bunlarda bir sıkıntı var mı?

RAM 5600MHz XRP Lancer
Güç kaynağı 750W

Bütçeniz için çok düşük parçalar.

RAM 5600MHz XRP Lancer
Güç kaynağı 750W

14900 tarzı bir işlemciyi o kasa anakart ve soğutma ile soğutamazsın özellikle yüksek işlerde cayır cayır yanar o kasa. Eğer 14900 gibi bir işlemci kullanmak istiyorsan düzgün bir kasa ve soğutma kullanman lazım. Yoksa throttle kaynaklı zaten istediğin performansı alamazsın.

Yazılım için i9 14900KF kullanmak zorunda değilsiniz. 4 kat daha ucuz işlemci aynı işi aynı hızda yapacaktı

İşlemci i9 ya da en kötü i7 olması lazım yapay zeka görüntü işleme sanallaştırma için kullanılacak genellikle.

14900 tarzı bir işlemciyi o kasa anakart ve soğutma ile soğutamazsın özellikle yüksek işlerde cayır cayır yanar o kasa. Eğer 14900 gibi bir işlemci kullanmak istiyorsan düzgün bir kasa ve soğutma kullanman lazım. Yoksa throttle kaynaklı zaten istediğin performansı alamazsın.

Bunu bilmiyordum çok teşekkür ederim. Açıkçası kasa soğutucuları ve güç kaynağından pek anlamıyorum. Kendim i9 işlemcili bir sistem toplamak istesem buradaki parçalar gibi hangi kasa ve soğutucuları seçmeliyim

Hepsiburada'da fiyatlar (diğer sitelere göre) pahalı ve parça seçiminiz yanlış. GameGaraj, gaming.gen.tr, İtopya gibi sitelerden toplayın.

Diğer siteleri denerim birazdan parça seçiminde uyum sorunu mu olmuş.

bu listeye kasa, güç kaynağı ve soğutucu ekledim. Herhangi bir sorun var mı ya da uyumlular mı bir göz atabilir misin? Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleme:
İşlemci i9 ya da en kötü i7 olması lazım yapay zeka görüntü işleme sanallaştırma için kullanılacak genellikle.

Bunu bilmiyordum çok teşekkür ederim. Açıkçası kasa soğutucuları ve güç kaynağından pek anlamıyorum. Kendim i9 işlemcili bir sistem toplamak istesem buradaki parçalar gibi hangi kasa ve soğutucuları seçmeliyim

Diğer siteleri denerim birazdan parça seçiminde uyum sorunu mu olmuş.

bu listeye kasa, güç kaynağı ve soğutucu ekledim. Herhangi bir sorun var mı ya da uyumlular mı bir göz atabilir misin? Şimdiden teşekkür ederim.
Listeyi göremedim ama attığım şekilde sistemi alabilirsin. İşlemci arttırmak istersen de 7700X veya 7800X3D yaparak ekran kartını 4070 super tutabilirsin. Pişman olmazsın.

Geri
Yukarı