Dragos monitörde sinyal hatası

xxir

Centipat
Daha fazla  
Tasindigim icin PC'yi sokmustum bugün kurarken HDMI ve guc kablosunu taktim PC'yide hallettim PC calisiyor ama monitor isiklari yaniyor aciliyor sin yal yok diyor sonra simsiyah ekran. Her şeyi tam daha 3-4 gun oncesine kadar calisiyordu. Sorun nedir acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Televizyonda veya başka bir monitörde görüntü almayı denediniz mi?

Ekran kartınızın güç bağlantısını da yaptınız mı? Tam olarak oturduğundan emin misiniz, gevşeme/oynama gibi bir problem var mı?

msedge_NqPbJJuc76.png

Televizyonda veya başka bir monitörde görüntü almayı denediniz mi?

Ekran kartınızın güç bağlantısını da yaptınız mı? Tam olarak oturduğundan emin misiniz, gevşeme/oynama gibi bir problem var mı?

Eki Görüntüle 1526345

Dediklerini yapmamistim ama. Kasanin yanindaki cami acinca bu fotodaki seyin cikik oldugunu gormustum nereye takilacaginida. Bulamadim pek anlamıyorum donanimdan.

Kasanın içinde boşta bu tip kablolar olabilir, kullanılmadığı için yani işlevi olmadığı için boşta kalmıştır bir yerde.

Ama o gördüğünüz çıkık kablo ekran kartına bağlı olması gereken güç kablosu ise onu bağlamanız lazım. Gerçi siz çıkarmadıysanız nasıl çıkmış orası ayrı konu. :)

Örnek olarak:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kasanın içinde boşta bu tip kablolar olabilir, kullanılmadığı için yani işlevi olmadığı için boşta kalmıştır bir yerde.

Ama o gördüğünüz çıkık kablo ekran kartına bağlı olması gereken güç kablosu ise onu bağlamanız lazım. Gerçi siz çıkarmadıysanız nasıl çıkmış orası ayrı konu. :)

Örnek olarak:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tasinirken herhabgi bir yerden darbe alip cikmasi gibi bi durum sozkonusu olabilir mi sizce hocam

Resim çekip atın çıkmış olan kabloyu biz size tarif edelim.
boyle hocam

Dosya Ekleri

• 16640223508305802114598814357236.jpg
    16640223508305802114598814357236.jpg
    123,5 KB · Görüntüleme: 23
Çıkmasının sebebi birinin özellikle çıkarmış olmasıdır. Diğer türlü biraz zor.

Ama tabii daha taşınmadan önce yani halihazırda kullanıyorken kablo yerine tam oturmamış olabilir.

O kabloyu çıkarmak için arkasındaki mandalı çekmeniz ve çıkarmanız gerek, kilit açılınca çıkıyor. Taşıma esnasında bu çok olası değil. Dediğim gibi zaten daha önceden bir tam takamama durumu varsa taşınırken de çıkmış olabilir.

Ekran kartınızın şu üst kısmına bakarsınız.

12.png

Çıkmasının sebebi birinin özellikle çıkarmış olmasıdır. Diğer türlü biraz zor.

Ama tabii daha taşınmadan önce yani halihazırda kullanıyorken kablo yerine tam oturmamış olabilir.

O kabloyu çıkarmak için arkasındaki mandalı çekmeniz ve çıkarmanız gerek, kilit açılınca çıkıyor. Taşıma esnasında bu çok olası değil. Dediğim gibi zaten daha önceden bir tam takamama durumu varsa taşınırken de çıkmış olabilir.

Ekran kartınızın şu üst kısmına bakarsınız.

Eki Görüntüle 1526467
tamam baska bir tana daha varmisve o ekran kartina takili yani sorun ekran kartinda da degil ama neydedir hdmi kablosunda da degil

Geri
Yukarı