DRAM LED 2 defa yanıp sönüyor ve sistem açılmıyor

Anakartınıza uygun CMOS sıfırlama.
1. Bilgisayarı kapatın ve güç kablosunu çıkarın.​
2. JBAT1'i yaklaşık 5-10 saniye kısa devre yapmak için bir köprü kullanın.(Tornavida ucu da olur)​
3. Kısa devre köprüsünü JBAT1'den çıkarın.​
4. Güç kablosunu takın ve bilgisayarı açın.​
Aynen yaptım ama güç kablosunu takıp çalıştırdığımda yine DRAM ışı yanıp söndü ve ekrana görüntü gelmedi.
Eki Görüntüle 467156
Güç bağlantısını kesip 5-10 saniye tornavida yardımı ile pinleri değdir, sonra güç bağlantısını yapıp çalıştır.
Aynen yaptım ama güç kablosunu takıp çalıştırdığımda yine DRAM ışı yanıp söndü ve ekrana görüntü gelmedi.

İşlemcin nedir? Eğer içinde iGPU bulunuyor ise ekran kartını çıkar ve anakartın üstünde görüntü kablosunu tak bak bakalım görüntü gelecek mi?
İşlemcim İntel İ3 6098P içinde iGPU bulunmuyor. Ekran kartım ise Msi Gtx 1050. Monitörüm eski olduğundan Hdmi to Vga dönüştürücüyle monitöre bağlıyorum. İlk başta monitörümde sıkıntı vardır diye götürdüm tamirciye monitörde sıkıntı yoktu sonra kasayı çalıştırdığımda ez debug ledlerin sadece ortasındaki DRAM led ışığı yandı ve söndü ekrana ise görüntü gelmedi.

İşlemcinin içinde iGPU bulunuyor anakart üzerinden görüntü alabilirsin, ayrıca kasayı televizyona dönüştürücü olmadan tak ve tekrar dene, ışıkların yanıp sönmesi değil sürekli yanık durması sorun.
Ekran Alıntısı.PNG

İşlemcinin içinde iGPU bulunuyor anakart üzerinden görüntü alabilirsin, ayrıca kasayı televizyona dönüştürücü olmadan tak ve tekrar dene, ışıkların yanıp sönmesi değil sürekli yanık durması sorun.
Eki Görüntüle 467164
Evet dediğin gibi ekran kartından kabloyu çıkarttığımda ekranda sinyal yok geldi sonra anakarttaki vga girişine takınca yazı gitti fakat sonra yine kasayı çalıştırdığımda aynı şey oldu şuan sadece ışık bu sefer 3 4 saniye yandı sonra tamamiyle söndü.

Ekran kartını çıkarttın mı?
Hocam ekran kartını çıkarmayı unutmuşum çıkardım sonra tekrar aynısını yaptım sonunda monitöre görüntü geldi direk BIOS ekranona girdi şimdi ne yapmalıyım gereken bir ayar vs var mı ? Ve sıkıntı ekran kartında mı var cidden ya çok ilgilendin çok teşekkür ederim son olarak bi bunla ilgili de beni aydınlatır mısın

Sistemi anakarta bağlı şekilde açın ve DDU ile Nvdia sürücüsünü silin, ekran kartını geri takın görüntü gelirse sürücüsünü yükleyin, sürücü yüklenir iken görüntü gider ve geri gelmez ise kart arızalı.

Sistemi anakarta bağlı şekilde açın ve DDU ile Nvdia sürücüsünü silin, ekran kartını geri takın görüntü gelirse sürücüsünü yükleyin, sürücü yüklenir iken görüntü gider ve geri gelmez ise kart arızalı.

Teşekkür ederim çok sağol ama şuan bıostan save and reset diyorum çıkıyor sonra açılırken tekrar bıosa atıyor neden acaba

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı