Drift sporunun geleceği nasıl?

Prometheus_1

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba bazı nedenlerden dolayı drift sporuyla ilgilenmeye karar verdim fakat kafama takılan bir soru var. Devir bildiğiniz gibi elektrikli araba devri, benzinli arabalar neredeyse hiç üretilmiyor artık ve üretilen elektrikli araçların çoğu SUV. Drift sporu bu durumda ne olacak eski popüleritesini kayıp mı edecek yoksa drift sporu halen daha başlanılabilir bir spor mu? Bilgisi olan aydınlatabilir mi beni?

Drift spor değil eğlence genel olarak. Ralli var oda çok niş ve çok zor.
Arkadaş Formula D'den bahsediyor hocam. Bu bir meslek ama tırmanması kolay değil.

@Prometheus_1 Drift sporu diğer motor sporlarına göre daha az rağbet görüyor, yani tırmanması diğerlerine göre daha kolay olacaktır. Motor Sporları her ne kadar atmosferik motorlardan şu anlık vazgeçmiş olsa da hibrit kullanıyor. Tamamen elektrikli olacağını en azından bu yüzyılda veya yarı yüzyılda düşünmüyorum.

Başlamanız için geç değil. Bu tür popüleritesini kaybetmez fakat popüleriteside artmaz diye düşünüyorum şu anki konumu koruyacaktır.

Aslında devir hala daha elektrikli araba devri değil. Daha önünde uzun bir süreç var tüm araçların elektrikli olması için ve zaten elektrikli araç ile de drift yapılabilir. Ama bunu spor olarak yapmaya nasıl başlarsınız bir fikrim yok, maddi durumunuz iyi değilse hiç uğraşmayın bile. Sponsor vs. bulana kadar çok zorlanırsınız.

Aslında devir hala daha elektrikli araba devri değil. Daha önünde uzun bir süreç var tüm araçların elektrikli olması için ve zaten elektrikli araç ile de drift yapılabilir. Ama bunu spor olarak yapmaya nasıl başlarsınız bir fikrim yok, maddi durumunuz iyi değilse hiç uğraşmayın bile. Sponsor vs. bulana kadar çok zorlanırsınız.
maddi durumum çok iyi değil fakat arkadan itişli nissan laurel altima veya ford sierra belki bmw e36 ile biraz motor güçlendirmesi katarak azda olsa ilerleyebilirim diye düşünüyorum

maddi durumum çok iyi değil fakat arkadan itişli nissan laurel altima veya ford sierra belki bmw e36 ile biraz motor güçlendirmesi katarak azda olsa ilerleyebilirim diye düşünüyorum

Hevesli olmanız güzel ama Türkiye'de değer gören bir spor değil bu, yani bir karşılık bulamama ihtimaliniz çok yüksek. Yerinizde olsam bunu hobi/eğlence amaçlı yapardım. Çünkü olay sadece araç almakla bitmeyecek. Sürekli aşınan lastikler, diğer oluşacak problemlerin, arızaların çözülmesi vs. vs.

Hevesli olmanız güzel ama Türkiye'de değer gören bir spor değil bu, yani bir karşılık bulamama ihtimaliniz çok yüksek. Yerinizde olsam bunu hobi/eğlence amaçlı yapardım. Çünkü olay sadece araç almakla bitmeyecek. Sürekli aşınan lastikler, diğer oluşacak problemlerin, arızaların çözülmesi vs. vs.
Formula D Amerika merkezli bir spor olduğu için Avrupada pek rağbet görmüyor. Formula, Ralli veya bazı özel seriler var. Mesela ülkemize özel Türkiye Rallisi var, gayet de kaliteli. Ancak Dünya Ralli şampiyonası İskandinavlarda yürütülüyor.

Geri
Yukarı