Çözüldü Driver Booster 10 Pro "Bu aygıtın sürücüleri yüklenmemiş (Kod 28)" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

yalcin00

Femtopat
Daha fazla  
RAM
16 gb
Ekran kartı
rtx 2070
Anakart
??
Merhaba, adım İbrahim Halil Yalçın. Acaba sürücülerim güncel mi diyerek YouTube'da izlediğim video sonrası Driver Booster 10 "Pro" satın aldım. Evet, bunu gerçekten yaptım, dertsiz başıma dert aldım. Üstelik bir güzelcene kendi paramla rezil oldum. Şimdi aygıt yöneticisinde 2 tane kullanamadığım tanımlanmayan aygıt var, birisi BT diğeri mikrofon. Format attım, sıfırladım ve her ne denersem deneyeyim inatçı keçi oldular bir türlü çalışmıyorlar. Cihazı kaldırıp baştan taradım, düzelmedi. Driver pack denedim Opera Mozilla kurmaktan başka bir işe yaramadı. Bilisayar OMEN-17 cb 1008NT modeli, HP driver sitesinde mikrofon ve BT sürücüsü de yok. Son çare bu mabede sığınıyorum. PC: OMEN Laptop - 17-cb1008nt Yazılım ve Sürücü İndirmeleri | HP® Müşteri Desteği

Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
INTELAUDIO\CTLR_DEV_06C8&LINKTYPE_02&DEVTYPE_00&VEN_8086&DEV_AE20&SUBSYS

INTELAUDIO\CTLR_DEV_06C8&LINKTYPE_03&DEVTYPE_00&VEN_8086&DEV_AE30&SUBSYS_
Hocam internette şu şekilde bazı kısımları kırparak arama yaparsanız çıkıyor, driver pack tarzı siteler güvenilir diye biliyorum fakat tam emin olmadığım için direkt site linki atamayacağım, siz bu şekilde aratın internette site güvenilir mi diye araştırın güvenilirse indirin kurun çözülür büyük ihtimal sorununuz, ayrıca Windows Update tüm güncelleştirmeleri yaptınız dime?

Sevgili quarest, canım kardeşim (abim),

Ben her zaman ürünleri Pro lisansıyla satın alarak kullandım ama bugün öğrendim ki bir ürün konusunda destek alınacaksa ürünün üreticisinden ya da ithalatçısından destek alınmalı.

KKTC'de görev yapıyorum, buradaki Online satın alımlarımızı euro üzerinden yapmak zorundayız çünkü KKTC dünyada bürokratik olarak tanınmıyor. Driver Booster 10 Pro için 16 euro ücret ödedim ama bana zarar vermekten başka bir şey yapmadı. Ukalalığımdan oldu çünkü ücretsiz bir şekilde ürün sahibinin sitesinden (Intel) girip sürücü güncellemektense "ben her işi en doğrusunu yaparım, parasından korkmam düzgün olsun" diyerek paramla rezil oldum. Driver pack de aynı şeyi yaptı, temiz kurulum sonrası tavsiye ettiğin driver pack bir sürü yabancı yazılım kurdu, silemediğim bar tarayıcılar kurdu vs. Beni daha çok yordu.

Gece nöbetten çıkmıştım bütün günümü buna ayırmak zorunda kaldım. En sonda temiz kurulum ve doğru üreticinin doğru yazılım desteğiyle üstesinden geldim. Zaman ayırıp yazdığın için çok teşekkürler, sağlıcakla kalınız.
Normal, Driver Booster kullanmışsınız.

Şimdi temiz bir format atın, Windows Update ile sürücüleri kurun. Eksik sürücü olursa donanım kimliğinini bize atın. Size güncel sürücü sağlarız.

Geri dönüşünüzü bekliyorum.

Son düzenleme:
Merhaba, ben Yusuf. Keşke satın almadan önce birazcık araştırma yapsaydınız, 30 günlük deneme falan aldım deyin bare iade şansınız var ise iade edin. Öncelikle şunu söyleyeyim Driver Booster kesinlikle doğru ve güncel sürücüyü kurmuyor, zaten ekran kartı sürücüsü hariç tüm sürücüleri Windows Update kendi güncelliyor neden böyle bir programa ihtiyaç duydunuz ki? Size önerim format atıp tüm güncelleştirmeleri Windows Update üzerinden yapmak, bir tek ekran kartı sürücüsünü el ile kurmak.

Driver Booster gibi yardımcı olduğu sanılan tamamen üşengeçlikten dolayı tercih ettiğimiz şu rezil yazılımları kullanmayın, Tek tek kendi sitelerinden inidirin driverları. Bilgisayarın içinden geçme kanka

Intel ax201 Wifi/BT olduğu yazıyor. Verdiğiniz linteki sürücü-Ağ sekmesindeki BT ve Wifi sürücüsünün çalışması lazım. Bende de AX201 var formattan sonra otomatik görüyor ve update ile güncelliyor. Alternatif olarak Dell ax201 AptX sürücülerini deneyebilirsiniz (Sadece Win10 için)

Edit: Resmi intel sürücüleri de deneyebilirsiniz.

Son düzenleme:
Merhaba, ben Yusuf. Keşke satın almadan önce birazcık araştırma yapsaydınız, 30 günlük deneme falan aldım deyin bare iade şansınız var ise iade edin. Öncelikle şunu söyleyeyim Driver Booster kesinlikle doğru ve güncel sürücüyü kurmuyor, zaten ekran kartı sürücüsü hariç tüm sürücüleri Windows Update kendi güncelliyor neden böyle bir programa ihtiyaç duydunuz ki? Size önerim format atıp tüm güncelleştirmeleri Windows Update üzerinden yapmak, bir tek ekran kartı sürücüsünü el ile kurmak.
Sevgili Yusuf yazdığın için teşekkür ederim, format atsam bile hep aynı sonucu alıyorum. İade edemiyorum işin kötü yanı KKTCde olduğum için Avrupa münhasır ekonomik bölgesindeyim, ücreti karttan döviz olarak ödedim. Bütün kullandığım yazılımları lisanlı kullanırım, iyi bir şey yaptığımı düşünüyordum. Pişmanım 😢

Intel ax201 Wifi/BT olduğu yazıyor. Verdiğiniz linteki sürücü-Ağ sekmesindeki BT ve Wifi sürücüsünün çalışması lazım. Bende de AX201 var formattan sonra otomatik görüyor ve update ile güncelliyor. Alternatif olarak Dell ax201 AptX sürücülerini deneyebilirsiniz (Sadece Win10 için)
Söylediklerini denedim ne yazık ki başarılı olamadım. BT çok önemli değil ama mikrofon benim için hayati önem taşıyor. Online eğitimler veriyoruz, eğitimlere katılıyoruz, Online hasta görüşmeleri yapıyoruz. Hemen nöbetim bittiği gibi bilgisayarcıya gittim ama sorunumu çözemediler. HP Türkiye ve HP EU KKTC'yi resmi olarak tanımadıkları için bana destek veremiyorlar. Güney Kıbrıs Rum kesimine yönlendirdiler ama Türk pasaportumla oraya kara sınırından geçemem Atina aktarmalı uçakla gitmem gerekiyor. Türkiye HP'yi TR'den hizmet alır gibi aradım ama onlar da PC'yi onlara yollamamı istediler. Yani bu konuda pro teknik destek alamıyorum. Ne yapacağımı ben de şaşırdım.

Normal, Driver Booster kullanmışsınız.

Şimdi temiz bir format atın, Windows Update ile sürücüleri kurun. Eksik sürücü olursa donanım kimliğinini bize atın. Size güncel sürücü sağlarız.

Geri dönüşünüzü bekliyorum.

Teşekkürler. Ben bugün format attım, update üzerinden güncellemeleri de yaptım fakat problemi çözemedim.
Donanım kimlikleri;
A) Mikrofon:
INTELAUDIO\CTLR_DEV_06C8&LINKTYPE_02&DEVTYPE_00&VEN_8086&DEV_AE20&SUBSYS_8748103C&REV_10EC
INTELAUDIO\CTLR_DEV_06C8&LINKTYPE_02&DEVTYPE_00&VEN_8086&DEV_AE20&SUBSYS_8748103C

B) Bt modülü:
INTELAUDIO\CTLR_DEV_06C8&LINKTYPE_03&DEVTYPE_00&VEN_8086&DEV_AE30&SUBSYS_8748103C&REV_0001
INTELAUDIO\CTLR_DEV_06C8&LINKTYPE_03&DEVTYPE_00&VEN_8086&DEV_AE30&SUBSYS_8748103C

Son düzenleme:

Hocam internette şu şekilde bazı kısımları kırparak arama yaparsanız çıkıyor, driver pack tarzı siteler güvenilir diye biliyorum fakat tam emin olmadığım için direkt site linki atamayacağım, siz bu şekilde aratın internette site güvenilir mi diye araştırın güvenilirse indirin kurun çözülür büyük ihtimal sorununuz, ayrıca Windows Update tüm güncelleştirmeleri yaptınız dime?

Sevgili quarest, canım kardeşim (abim),

Ben her zaman ürünleri Pro lisansıyla satın alarak kullandım ama bugün öğrendim ki bir ürün konusunda destek alınacaksa ürünün üreticisinden ya da ithalatçısından destek alınmalı.

KKTC'de görev yapıyorum, buradaki Online satın alımlarımızı euro üzerinden yapmak zorundayız çünkü KKTC dünyada bürokratik olarak tanınmıyor. Driver Booster 10 Pro için 16 euro ücret ödedim ama bana zarar vermekten başka bir şey yapmadı. Ukalalığımdan oldu çünkü ücretsiz bir şekilde ürün sahibinin sitesinden (Intel) girip sürücü güncellemektense "ben her işi en doğrusunu yaparım, parasından korkmam düzgün olsun" diyerek paramla rezil oldum. Driver pack de aynı şeyi yaptı, temiz kurulum sonrası tavsiye ettiğin driver pack bir sürü yabancı yazılım kurdu, silemediğim bar tarayıcılar kurdu vs. Beni daha çok yordu.

Gece nöbetten çıkmıştım bütün günümü buna ayırmak zorunda kaldım. En sonda temiz kurulum ve doğru üreticinin doğru yazılım desteğiyle üstesinden geldim. Zaman ayırıp yazdığın için çok teşekkürler, sağlıcakla kalınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Geri
Yukarı